Sobota 04.05.2024

NASZE PROJEKTY

Projekt w ramach RPO: ZAJĘCIA PROJEKTOWE

Założeniem koła przedmiotowego z języka polskiego w klasie V jest działalność edukacyjna. Uczniowie na pierwszych zajęciach przedstawili powadzącemu swoje oczekiwania , obawy i wnioski związane z funkcjonowaniem koła. Uczestnicy poznali podstawowe formy dziennikarskie, pojecia związane z etyką pracy dziennikarza i przebiegiem pracy redaktora nad wydaniem numeru gazety. Praca w zespole redakcyjnym polegała na zbieraniu materiału rzeczowego, opracowywaniu artykułów, obróbce graficznej tekstów, składzie komputerowym, składzie drukarskim, a w konsekwencji - kolportażu gazetki szkolnej podczas obchodów Dnia Dziecka (31.05.2018 r.). W pracy nad gazetką wykorzystano nowoczesne technologie.

W roku szkolnym 2018/19 uczniowie kontynują swoje przedsięwzięcia poprzez wydanie kolejnego numeru Gazetki Szkolnej. Uczniowie samodzielnie tworzą krzyżówki do Kącika Rozrywki w serwisie https://learningapps.org oraz pracują nad okładką z wykorzystaniem canva.com.

Strona_tytulowa.pdf

Strona_nr_1.pdf

Strona_nr_2.pdf

Strona_nr_3.pdf

Strona_nr_4.pdf

Strona_nr_5.pdf

Strona_nr_6.pdf

Strona_nr_7.pdf

Strona_nr_8.pdf

Strona_nr_9.pdf

Strona_nr_10.pdf

Strona_nr_11.pdf

Strona_nr_12.pdf

Strona_nr_13.pdf

Założeniem drugiego koła przedmiotowego z języka polskiego jest działalność aktorska. W ciągu pierwszych miesięcy realizacji projektu ucznowie pracowali nad swoim ciałem, głosem, mimiką wykonując szereg ćwiczeń dykcyjnych, ekspresyjnych, aż po etiudy aktorskie i improwizacje. W ramach zajęć teoretycznych, uczniowie poznali różne sposoby aktorskiego wyrazu i opanowali podstawowe pojęcia związane z pracą na scenie. Dzięki uczestnictwu w projekcie, uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu teatru, a także uczestniczyli w swego rodzaju "warsztatach", kore umożliwiły im późniejsze "pokazanie siebie" podczas konkursów recytatorskich ("Spotkanie z poezją", "Gminny Konkurs Poezji Religijnej", "Wiosenny salonik poezji dziecięcej") oraz przygotowanie inscenizacji z okazji zakończenia roku szkolnego (opracowanie tekstu i stworzenie scenografii).

W roku szkolnym 2018/19 na koło przedmiotowe uczęszczają obecni uczniowie klasy piątej. W ramach swojej działaności przygotowali inscenizaję na Dzień Nauczyciela, wystąpienie z okazji 30 listopada (odwiedziny gości z Niemiec) oraz ćwiczyli interpretację głosową tekstów na zimowy konkurs czytelniczy pt. "W blasku świeczek na choince". Z pomocą nowoczesnych technologi [t.j. serwis youtube] uczniowie w praktyce wykorzystali filmy edukacyjne, dotyczące artykulacji i dykcji (np. Jak mówić wyraźnie, trening artykulacji i dykcji cz. 1 - Katarzyny Klimek).

Zajęcia przyrodnicze mają na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się komputerem i innymi nośnikami informacji, selekcjonowanie wiadomości z sieci oraz wdrażanie uczniów do właściwego korzystania z Internetu, a także rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, ciekawości przyrodniczej, wyjaśnianie zjawisk przyrodniczych.

W trakcie spotkań zrealizowane zostały treści:

1. Przyroda i jej elementy

2. Rola zmysłów w poznawaniu przyrody

3. Rozwój roślin - filmy, hodowle. Uczniowie wykonywali prezentacje multimedialne z wykorzystaniem technologii TIK na wskazane tematy. Wyszukiwali w Internecie informacji na temat doświadczeń, które nastepnie samodzielnie wykonywali.. Tworzyli karty tematyczne wykorzystując informacje z sieci na temat "Mazury". Tworzyli plakaty. Poznali budowę i przeznaczenie mikroskopu z kamerą. Nauczyli się tworzyć preparaty mikroskopowe.