Czwartek 02.05.2024

Dokumentacja

STATUT SZKOŁY

USTANOWIENIA OGÓLNE

1. Szkoła Podstawowa w Woźnicach z siedzibą we wsi Woźnice działa na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty, ustawy o finansach publicznych oraz na podstawie niniejszego statutu.
2. Ilekroć w statucie jest mowa bez bliższego okrelenia „szkoła” należy rozumieć: Publiczna Szecioletnia Szkoła Podstawowa w Woźnicach.
3. Statut jest najwyższym prawem na terenie szkoły i wszystkie przepisy prawa wewntrzszkolnego muszą być z nim zgodne.
4. Dokonywanie zmian w statucie następuje przez nowelizację statutu (uchwał rady szkoły, a jeśli taka nie funkcjonuje – uchwał rady pedagogicznej).
5. Organem prowadzcym szkołę jest gminna jednostka samorzdu terytorialnego w Mikołajkach, która zatwierdza arkusz organizacyjny szkoły.
6. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kurator Owiaty woj. warmińsko – mazurskiego w Olsztynie.
7. Cykl kształcenia w szkole podstawowej trwa 6 lat – zgodnie z przepisami.
8. W obwodzie szkoły znajdują się następujące miejscowości: Woźnice, Pszczółki, Grabnik Mały, Lelek, Zielony Lasek, Mateuszek.
9. W szkole prowadzone jest roczne przygotowanie przedszkolne.

spwoznice-statut.pdf

NOWELIZACJA.pdf