Nawigacja

Piątek 22.11.2024

liczba odwiedzin: 247697
  • Mobilne oceanarium

    17 czerwca 2021r. uczniowie klasy II, III, VI, VII i VIII  uczestniczyli w niezapomnianej podmorskiej podróży za sprawą pokazu multimedialnego w technologii 3D, który odbywał się w dużej kopule. Obraz wyświetlany w kopule sprawił, że uczniowie mieli wrażenie, że znajdują się wewnątrz oceanu. Rafy koralowe, ich mieszkańcy, piękne zdjęcia i ciekawie opowiedziana treść zrobiły niesamowite wrażenie na uczniach. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

  • Karta rowerowa

    16 czerwca 2021r. ośmioro uczniów klasy VI przystąpiło do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Jesienią uczniowie z sukcesem napisali testy sprawdzające wiadomości teoretyczne – przepisy ruchu drogowego i udzielanie pierwszej pomocy. Teraz w obecności dzielnicowego sierż. szt. E. Bałdygi pokonywali tor przeszkód, slalom i ósemkę, a następnie włączali się do ruchu drogowego, sygnalizowali skręt w lewo, skręt w prawo, przejazd na skrzyżowaniu. Uczniowie bardzo dobrze opanowali technikę jazdy i poszczególne elementy egzaminu, wszyscy zdali egzamin na kartę rowerową.

     Gratulujemy!

  • Wycieczka do Mikołajek

    14 czerwca 2020 roku uczniowie klasy III wraz z wychowawcą oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę do Mikołajek. Celem wyjazdu była integracja dzieci, zwiedzenie atrakcji turystycznych w Mikołajkach oraz wspólne zabawy ruchowe. Uczniowie zwiedzili jeden z najpiękniejszych portów na Mazurach tj. Wioskę Żeglarską Mikołajki położoną na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, spacerkiem przeszli się promenadą nad brzegiem Jeziora Mikołajskiego, nowym mostem dotarli na drugą stronę Mikołajek, aby tam zwiedzać kolejne atrakcje. Na koniec wycieczki dzieci czekała zabawa na wielkim placu zabaw. Pomimo zmęczenia uczniowie z uśmiechem na twarzy bawiły się wesoło, zjeżdżały na zjeżdżalniach, wspinały się, pokonywały tory przeszkód, kręciły się na mini karuzelach.

              Do szkoły dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone.

  • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

    Organizacja szczepień

    Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny). 

    Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

    Mapa punktów szczepień.  

    Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

    Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

    • zgodę rodzica,
    • kwestionariusz,
    • kwalifikację lekarza,
    • szczepienie.

    Harmonogram szczepień po wakacjach 

    Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. 

    Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu: 

    • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, 
    • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
    • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

    Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

    Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

    Dlaczego warto się zaszczepić? 

    Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych. 

    Jak działa szczepionka? 

    Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna. 

    Ministerstwo Edukacji i NaukiDepartament Informacji i Promocji 

  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

    Narodowy Spis Powszechny to wydarzenie ważne dla wszystkich obywateli, tych najmłodszych także! Pomóżmy im zrozumieć jego sens i zdobyć wiedzę, która będzie użyteczna społecznie.

    Wielu Rodziców i innych dorosłych opiekujących się dziećmi w domach szuka sposobów, aby organizując im czas, zaangażować je w działania edukacyjne, mając jednocześnie świadomość, że powinny być one ciekawe i wciągające. Poniższe materiały są na to świetnym sposobem!

    Zapraszamy do wspólnej zabawy!

    Dla dzieci i młodzieży – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  • Zabawne dni c.d.

    Odliczając dni do wakacji wzięliśmy czynnie udział w kolejnych aktywnościach, proponowanych przez Samorząd Uczniowski. Najbardziej w pamięć zapadł nam Dzień lodów z wychowawcą, Dzień spacerku po okolicy, Dzień krótkich spodenek oraz Dzień ubierania się we wzory. Czerwcowe dni upłynęły zatem w miłej atmosferze.

  • #challengeniebieskiemotyle2021

    #challengeniebieskiemotyle2021

    Zadanie wykonane !

    Dziękujemy za nominację do facebook'owego wyzwania klasy VI (wraz z wychowawczynią Panią Aleksandrą Dodą) przez Panią Paulinę Dawid- nauczycielkę pracującą w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku (woj. kujawsko-pomorskie).

    Uczestniczyliśmy w wyzwaniu zainicjowanym przez SOSW im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Jego celem jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU.

    Jak należało przekazać niebieską iskierkę przyjaźni?

    To bardzo proste. Wystarczy:

    1. Ubrać się na niebiesko ( nie dotyczy służb mundurowych)

    2. Wykonać pracę plastyczną, np. Odbić niebieskie dłonie w kształt motyla lub serca albo wykonać inną aktywność.

    3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

    Ważne, aby na zdj. lub filmiku były pozdrowienia JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI.

    4. Nominować kolejne 3 osoby ( gr. szkolne lub przedszkolne, instytucje) i powiadomić je o tym.

    5. Każda nominowana osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane osoby.

    6. Na wykonanie zadania każdy nominowany ma 48 godzin.

    Efekty naszej pracy prezentują zdjęcia.

  • Zabawne dni

    Za nami połowa czerwca, który polega na organizacji przez Samorząd Uczniowski tzw. "zabawnych dni". Celem tychże aktywności jest integracja społeczności szkolnej i ponowna adaptacja uczniów w szkole po okresie zdalnej edukacji. Za nami m.in. wydarzenia takie jak: Dzień puszczania muzyki na przerwach, Dzień z ulubioną książką, Dzień czekolady z życzeniami, Dzień poduszki, Dzień zabawnych kapeluszy, Dzień nauki przez zabawę i wiele innych ciekawych aktywności. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Kolejne fotografie już niebawem! Organizatorzy: Samorząd Uczniowski.

  • Spływ  kajakowy po rzece Krutyni

    11 czerwca w piątek po zajęciach lekcyjnych uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią panią Barbarą Dębowską udali się do Krutyni na spływ kajakowy po rzece. Spływ zakończyliśmy w miejscowości Rosocha.  

  • Dzień Dziecka

    W końcu jesteśmy w szkole i hucznie mogliśmy celebrować święto wszystkich dzieci. Oprócz gier planszowych w które mogliśmy pograć w klasach, wzięliśmy również udział w polonistycznej grze terenowej, która polegała na poszukiwaniu książek, ukrytych w budynku naszej szkoły i odszukiwaniu w nich "magicznych wyrazów". Odnalezione słowa tworzyły zaczarowane hasło. Z okazji swojego święta uczniowie kl. VI i i VII postanowili obdarować się prezentami. Część dzieci wzięła również udział w Konkursie Karaoke oraz dyscyplinach sportowych, odbywających się na powietrzu. Nie mogło zabraknąć pysznych lodów, ufundowanych przez Radę Rodziców oraz ogniska, podczas którego zjedliśmy kiełbaski. Całości akcji towarzyszyło hasło "Podaruj mi trochę słońca!". Uczniowie chętnie wykonywali pamiątkowe fotografie w słonecznej fotobudce, przygotowanej przez uczniów kl. VII. Na uwagę zasługuje również zaangażowanie naszych podopiecznych w przygotowanie szkolnej gazetki, zawierającej fotografie uczniów z przeszłości oraz ich współczesne odpowiedniki. 

  • "Wesoły czerwiec-odliczamy do wakacji"

    Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do aktywnego udziału w akcji "Wesoły czerwiec". Szczegóły wydarzenia na zamieszczonym plakacie. Informacji udzielają: Opiekun SU (A. Doda) oraz Przewodnicząca SU (A. Tytko). Fotorelacja z wydarzeń już wkrótce! 

  • Wiosenny konkurs fotograficzny

    Uczniowie kl. VI zorganizowali wiosenny konkurs fotograficzny polegający na wykonaniu zdjęć, ukazujących oznaki nadchodzącej wiosny. Dzięki aktywności Emilki, Oliwii, Szymona, Julii i Michała udało nam się zebrać ponad 50 pięknych fotografii. Wychowawczyni postanowiła nagrodzić wszystkich autorów zdjęć, tym bardziej iż wykonano je podczas nauki on-line. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  • Hej, dziewczyny!

     

       Nasza szkoła przystąpiła do programu „Hej, dziewczyny!” prowadzonego przez  Fundację Akcja Menstruacja z Lubina.  Podstawowym założeniem projektu „Hej, dziewczyny” jest edukacja i zapewnienie stałego, nieodpłatnego dostępu do środków menstruacyjnych w jak największej liczbie szkół. Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mogą prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie ich życiowych celów. 

       Na początku czerwca w łazience dla dziewcząt pojawiło się pudełko z różnymi podpaskami,  dzięki temu już żadna z potrzebujących nie będzie musiała iść do kogoś i prosić  o produkty menstruacyjne.

  • Serce na nakrętki

    Pod koniec kwietnia z inicjatywy władz lokalnych przy naszej szkole stanęło duże czerwone serce – to pojemnik na plastikowe nakrętki. Wygląda świetnie, zachęca do segregacji i szybkiego napełnienia przez uczniów jak również mieszkańców Woźnic. Pojemniki takie znalazły się przy każdej szkole w naszej gminie – ciekawe, który najszybciej się zapełni? Nasi uczniowie już rozpoczęli akcję zbiórki nakrętek.

  • Dziel się uśmiechem

    Od października do kwietnia uczniowie klasy II, III i VI realizowali zadania w ramach ogólnopolskiego programu „Dziel się uśmiechem”. edukacyjnym w ramach akcji społecznej „Dziel się Uśmiechem”. Ten ogólnopolski program prowadzony jest od ośmiu lat przez Polski Czerwony Krzyż oraz firmę Mars Polska wraz z partnerami merytorycznymi – Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej  i ma na celu budowanie wśród uczniów świadomości o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.  W ramach akcji, szkołom dostarczane są dedykowane materiały dydaktyczne w formie zeszytów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów. Specjalnie opracowane treści, pełne angażujących ćwiczeń, gier i quizów, ułatwiają dzieciom przyswajanie wiedzy w formie zabawy. Uczniowie otrzymują również praktyczne zestawy do pielęgnacji zębów składające się ze szczoteczki, pasty i bezcukrowej gumy do żucia Orbit®. Zajęcia prowadzone były przez wychowawczynie klas oraz podczas zajęć świetlicy szkolnej.

  • 3 Maja

     Dnia 30.04.2021r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi i rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali montaż słowno-taneczny, w którym przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Swoją miłość i szacunek do symboli narodowych wyrazili poprzez piękną recytację wierszy o fladze. W trakcie występu uczniowie zatańczyli poloneza oraz mazurka do utworów tematycznie związanych z Konstytucją : Mazurek 3 Maja, Polonez 3 Maja. Nie zabrakło także odświętnych strojów   i wyeksponowania symboli narodowych.     

      Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia, w tegorocznych obchodach świąt majowych uczestniczyli: pani dyrektor Gizela Fiedorowicz, pani bibliotekarka, nauczyciele. Uczniowie klasy 3 oraz Rodzice mogli obejrzeć uroczystość online.           

      Cieszyliśmy się, że mogliśmy razem uczcić te ważne dla każdego Polaka wydarzenia.

  • „Kosmici”

    29 kwietnia 2021r. po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli online w spektaklu teatralnym. Tym razem ze względu na naukę hybrydową dzieci z klasy II oglądały przedstawienie na dużym monitorze w sali lekcyjnej, a ich koledzy z klasy III łączyli się ze szkołą poprzez ZOOM.

    W kosmiczną podróż  w odległe zakątki galaktyki zabrali młodych widzów twórcy i realizatorzy spektaklu „Kosmici” Miejskiego Teatru Miniatura  z Gdańska. W dowcipnym przedstawieniu, wyreżyserowanym przez Jakuba Kroftę, z przymrużeniem oka potraktowano Ziemian, kosmitów, kontakty międzyludzkie czy kryzys klimatyczny. Uczniów zachwyciła niezwykle efektowna scenografia i bajeczne kostiumy bohaterów. Początek spektaklu wywołał prawdziwy zachwyt dzieci – po krótkim wstępie Androida Boui na scenie ukazał się kokpit statku kosmicznego, którego pasażerami byli mali widzowie. Aktorzy w  niewymuszenie zabawny sposób opowiadali historię życia w kosmosie z punktu widzenia trzech pokoleń kosmitek: mamy, córki i babci, którym w codzienności pomaga nietypowy android, o mocno absorbującej osobowości. Cała czwórka lata statkiem wycieczkowym, zarabiając na życie organizacją wyjazdów, co nie do końca im się udaje. Do problemów finansowych, które zdają się nawarstwiać, dochodzą problemy rodzinne wynikające z różnic pokoleniowych, trudnych charakterów głównych bohaterów, i trosk życia codziennego. Słowem - trudno się w tej opowieści nie odnaleźć.

    Pia kieruje pasażerskim promem kosmicznym Emet, który oferuje międzygalaktycznej społeczności liczne atrakcje. Małe zainteresowanie wycieczką nie zraża kapitanki, która pomimo zrzędzącej babci, sceptycznie nastawionej córki oraz nadwrażliwego androida starszej specyfikacji na pokładzie chce wykonać zaplanowany kurs. Wkrótce podróż bohaterów zmienia się w niezwykłą przygodę dzięki uciekinierom z planety Gornon, traktowanym jako przedstawicieli nielegalnych ras, których obecność na statku jet zakazana. Czy jednak bezduszne zasady są ważniejsze niż naturalna chęć niesienia pomocy?

    Spektakl podobał się uczniom także ze względu na ciekawe kostiumy bohaterów i oprawę muzyczną.

  • Dzień Ziemi

    W tym roku uczniowie klasy VI w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi (22.04) wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ekologiczny strój profesora Einsteina”, zorganizowanym przez Centrum Nauki Eksperymentarium w Łodzi.

     Uczniowie klasy II i III otrzymali od władz  miasta Mikołajki eko poradnik „Eko wycieczka z królem Sielaw”. 28 – stronicowa książeczka do kolorowania przybliża uczniom piękne zakątki naszego regionu i miasta Mikołajki. Treści programowe dotyczące ekologii i naszej małej ojczyzny zostały zrealizowane w formie przyjaznej dzieciom – twórczej zabawy. Dziękujemy władzom za poradniki.

  • 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    W tym roku przypada 81 rocznica zbrodni katyńskiej .

    Polscy żołnierze na rozkaz z 05.03.1940r. naczelnych władz Związku Sowieckiego zostali rozstrzelani, a ich ciała zakopane w masowych grobach w lesie katyńskim oraz innych miejscach na terenie ZSRS .

    Zamordowano wtedy ponad 20 tys. żołnierzy Wojska Polskiego oraz policjantów. Byli wśród nich oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, rezerwiści: lekarze, prawnicy, inżynierowie.

    13 kwietnia 1943r. o zbrodni na polskiej elicie dowiedział się cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie katyńskim grobów polskich oficerów .

    Sowieci przez 50 lat ukrywali prawdę o tej zbrodni. Odpowiedzialnością za ten czym obarczyli Niemców. Kłamstwo to podtrzymywała władza Polski Ludowej.

    Oficjalnie kres tego kłamstwa nastąpił 13 kwietnia 1990r., kiedy ZSRS przyznał się do popełnionej zbrodni .

    10 kwietnia 2010r. w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, w przygotowanym przez siebie przemówieniu ówczesny prezydent Polski planował powiedzieć „Tak jak kłamstwo katyńskie było fundamentem PRL, tak prawda o Katyniu jest fundamentem wolnej Rzeczypospolitej. Nie wypowiedział tych słów osobiście, gdyż zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem .

    Wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską zginęły na tej „nieludzkiej ziemi” jeszcze 94 osoby. Wśród nich ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

    W tym roku uczniowie klasy 8 uczcili pamięć zamordowanych przed 81 laty żołnierzy w Katyniu poprzez udział w konkursie historycznym. Każdy z uczniów wykonał prezentację multimedialną na temat zbrodni katyńskiej .Do konkursu przystąpiło 6 osób. Spośród prac wyróżniono jedną prezentację i przyznano I miejsce uczniowi Jakubowi Fober . Serdecznie gratulujemy !

    Wszyscy uczniowie przygotowując prace konkursowe pogłębili swoją wiedzę historyczną i utrwalili umiejętności informatyczne. Dziękuję wszystkim uczniom za ich zaangażowanie .

    Opracowała : Katarzyna Bazyluk

  • Pomagamy czworonogom

    Pomimo trwającej pandemii i nauce zdalnej nasi uczniowie nie zapomnieli o czworonożnych przyjaciołach – psach i kotach , ze schroniska w Pudwągach. Postanowili po raz kolejny pomóc bezdomnym zwierzętom i zebrali 108,212 kg karmy (mokrej, suchej, przysmaków). Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na organizację wycieczki dla dzieci. Zebrane dary zostały dostarczone 7 kwietnia 2021r. do schroniska przez nauczycielkę - panią Żanettę. Kierownictwo schroniska przekazało podziękowanie wszystkim darczyńcom.

     Dziękujemy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom za serce dla zwierząt.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Woźnice 11A
    11-730 Mikołajki
  • 87 4213507

Galeria zdjęć