Nawigacja

Piątek 22.11.2024

liczba odwiedzin: 247703
  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  • Wielkanocne życzenia

  • #AkcjaDonacja 2021

    Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu PCK oraz marki Always "AkcjaDonacja" mającego na celu zmniejszenie skutków problemu ubóstwa menstruacyjnego w Polsce. W ramach tego programu  w dniach 19.03 – 24.03.2021r. dziewczęta z klas 6, 7 i 8 otrzymały zestawy podpasek. Pielęgniarka szkolna pani Jolanta Kosz przeprowadziła w klasach pogadanki na temat dojrzewania,  menstruacji, higieny osobistej.

    Szerzej na  temat akcji można przeczytać na stronie PCK 

    https://pck.pl/kampanie/akcjadonacja/

  • Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

    19 marca 2021 roku w klasie III odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które prowadziła pani Mariola Małkiewicz, przedstawiciel KRUSu w Mrągowie.

    Zajęcia miały na celu promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z praca i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. W czasie zajęć uczniowie poznali czynności szczególnie niebezpieczne, związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat:

    1. Obsługa zwierząt gospodarskich
    2. Prace obciążające układ kostno-stawowy, w tym dźwiganie i przenoszenie
    3. Obsługa ciągników oraz maszyn rolniczych, w tym sprzęganie oraz agregowanie

    Na stronie internetowej www.prewencja.krus.gov.pl dzieci mogły rozpocząć szkolenie, które miało zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa dzieci na wsi. Składało się ono z 3 części (zwierzęta, siedlisko , maszyny i narzędzia) i kończyło się quizem. Podsumowaniem szkolenia był test.

                Na zakończenie zajęć pani Mariola Małkiewicz zachęciła uczniów do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

                Każdy uczestnik spotkania na pamiątkę otrzymał kolorowanki oraz kredki.

  • Dzień Kobiet

    8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z kl. VI- Michał, Olek i Szymon postanowili przygotować niespodziankę swoim Koleżankom z klasy oraz wszystkim Paniom pracującym w szkole. Uczennice otrzymały piękne życzenia oraz zakupione przez kolegów niespodzianki- bransoletki i długopisy z napisem "Super Dziewczyna", bukiety goździków oraz słodkości. Panie pracujące w szkole dostały od chłopców piękne róże oraz czekoladki "do kawki". Wszystkie Kobiety- zarówno te młodsze jak i starsze- były zaskoczone tą wspaniałą niespodzianką. 

  • Rekrutacja do Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Marion Dönhoff Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Mikołajkach w roku szkolnym 2021/2022

    Warunki przyjęcia do klasy pierwszej:

    1. O przyjęciu ucznia do klasy pierwszej decydują:

    a) wyniki egzaminu ósmoklasisty;

    b) liczba punktów z języka polskiego, matematyki, języków obcych nowożytnych oraz jednego spośród przedmiotów dodatkowych (biologia, chemia, fizyka, geografia, historia) na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej;

    c) co najmniej dobra ocena z zachowania na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej;

    d) liczba punktów za szczególne osiągnięcia zapisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

    2. Absolwent szkoły podstawowej dokonuje wyboru 2 lub 3 przedmiotów, które będzie realizował na poziomie rozszerzonym, spośród:

    • języka angielskiego,

    • języka polskiego,

    • geografii,

    • matematyki.

    3. Język angielski jest realizowany na poziomie rozszerzonym przez wszystkich uczniów.

    4. Klasa może liczyc od 14 do 18 uczniów

  • Rekrutacja do Technikum TEB Edukacja

    Szanowni Państwo!

    Pragniemy poinformować, że rozpoczęła się rekrutacja do Technikum TEB Edukacja.  W tym roku prowadzimy nabór na kierunki:

    • Technik fotografii i multimediów – klasa patronacka Canon
    • Technik informatyk – klasa patronacka Microsoft
    • Technik informatyk i e-sport
    • Technik usług fryzjerskich – klasa patronacka Schwarzkopf
    • Technik programista - klasa patronacka Cisco

    Nasza szkoła specjalizuje się w kształceniu zawodowym. Jesteśmy niewielką placówką, w której panuje rodzinna atmosfera. Do każdego z uczniów podchodzimy indywidulanie, co przekłada się na ich osiągnięcia na polu szkolnym. 

    W związku z tym, że jesteśmy szkołą niepubliczną i nie bierzemy udziału w naborze elektronicznym, bardzo prosimy o przekazanie Państwa uczniom informacji o naszej placówce - w załączeniu przesyłam informacje o poszczególnych kierunkach. 

    Z racji tego, że w tym roku spotkania twarzą w twarz są ograniczone, zapraszamy na wirtualną prezentację naszej szkoły: https://wakelet.com/wake/tCwCbVLPcOVMk5WwVlkkm

  • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

    Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.

    Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.

    Zachęcamy do obejrzenia materiału IPN nt. Żołnierzy Wyklętych:

    https://www.youtube.com/watch?v=TxyoOcmm9Bw

     

  • Daszeńka

    26 lutego 2021r. uczniowie klasy 2 i 3 obejrzeli on-line spektakl „Daszeńka” na podstawie opowieści Karela Čapka. Spektakl opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka, z pasją  gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje mnóstwo pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu.

    Przedstawienie mówi o uczeniu się świata, pokazuje również, że wraz z nim uczymy się odpowiedzialności, szczególnie za posiadane zwierzątka. Historia została pięknie opowiedziana przez aktorów radomskiego Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego. Uczniowie żywiołowo reagowali na przygody szczeniaczka, wybuchali śmiechem, podpowiadali rozwiązania, wzruszali się.

  • Wybierz szkołę największych możliwości!

    Jesteś w klasie 8 i zastanawiasz się co zrobić po ukończeniu szkoły podstawowej.

    Mamy ofertę największych możliwości i perspektyw. Zapraszamy CIEBIE do zapoznania się z naszą propozycją. Kliknij w podany link!


    https://ckziumragowo.pl/static/r/index.php

  • „Adonis ma gościa”

    26 stycznia 2021r. uczniowie klasy II i III obejrzeli on-line przekorną historię o narcystycznej papudze, która odkrywa, że jej dom, zwany pałacem to w istocie klatka. Metamorfoza, poznawanie prawdy o samym sobie, nauka uczuć, których się do tej pory nie potrafiło nazwać to trudna, ale też bardzo potrzebna lekcja w drodze ku dojrzałości.

    Adonis jest papugą, która narodziła się w niewoli. Barwny ptak przywykł do tego, że ma się puszyć, podobać, recytować francuskie słówka, ku zadowoleniu swoich pochlebców. Troszczy się głównie o atrakcyjny wygląd, który przy każdej nadarzającej się okazji sprawdza w swym stylowym zwierciadle. I w takim nierzeczywistym świecie upływa mu dzień za dniem, rok za rokiem. Adonis jest dla siebie jedynym towarzyszem. Irytują go drobne opóźnienia w dostarczaniu żywności przez służbę. Nie lubi na nic czekać i używa różnych sobie tylko znanych sztuczek, aby zwabić służbę o odpowiedniej porze w celu zapewnienia mu wiktu i opierunku.

    Akcja bajki toczy się w obrębie tej samej złotej klatki. To tu Adonis wyrasta na narcyza, tutaj zachwyca się swoimi barwnymi piórkami, tu śpiewa i poznaje pierwszego osobnika, którego z czasem określa mianem przyjaciela. Pewnego dnia ku zaskoczeniu Adonisa w jego domu zjawia się brzydki intruz. Wrona o przeciętnym imieniu Węgiel i zdaniem Adonisa o wyjątkowo nieatrakcyjnej powierzchowności trafia do jego pałacu. To, co dla Adonisa jest normalnością i radością życia - Węgla uwiera. Sympatyczna wrona diametralnie różniąca się od swojego towarzysza męczy się w klatce i marzy, aby jak najszybciej z niej uciec. Wprowadza Adonisa w realny świat, pełen niebezpieczeństw, ryzyka, ale także uskrzydlającej wolności. Objaśnia, tłumaczy, jak funkcjonują inne ptaki, które żyją na zewnątrz. Rozbudza w papudze ciekawość i oswaja ze zmianą, która wisi w powietrzu...

    Wrona w żartobliwych monologach wadzi się ze swoim nowym kumplem, próbuje tłumaczyć mu dla niego najbardziej naturalne rzeczy. Objaśnia mu, co znaczy głód, zimno, nazywa jego reakcje tj. uśmiech, smutek, aż wreszcie uczy go latać.

    Ta ciepła historia o postaciach z zupełnie odmiennymi charakterami pokazuje, że możliwe jest zrozumienie oraz akceptacja siebie nawzajem. Ta historia, to prawdziwa lekcja tolerancji. Adonis i Węgiel zostają przyjaciółmi, razem występują przed publicznością wspaniale się uzupełniając i bawiąc.

  • REKRUTACJE 2021/2022

    Zapisy dzieci urodzonych w roku 2015 i 2016 do oddziału przedszkolnego

    w Szkole Podstawowej w Woźnicach odbędą się w terminie

     

    1 marca 2021 – 12 marca 2021

     

    Wnioski do pobrania i złożenia u dyrektora szkoły.

    Zapraszamy !

     

     

  • Dzień Świętego Walentego

    Mimo, iż w tym roku Dzień Świętego Walentego przypadł w niedzielę, nasi uczniowie od tygodnia celebrowali ten wyjątkowy dzień. Na specjalną skrzynkę mailową wysyłali walentynkowe pozdrowienia, które następnie zostały przekazane za pośrednictwem Samorządu Uczniowskiego właściwym adresatom. Ponadto piętnaścioro uczniów z kl. I, II i VI wykonało konkursowe kartki walentynkowe. Pojawiły się pocztówki wykonane własnoręcznie, a także w programach graficznych. Opiekun SU postanowił nagrodzić wszystkich biorących udział w zabawie. Zapraszamy do obejrzenia walentynkowej galerii. 

  • Walentynki

    Plakaty wykonane przez uczniów kl. VI: Antosię T. i Aleksandra K.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    9 lutego 2021 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasłem przewodnim, podobnie jak w ubiegłym roku, było „Działajmy razem!”. Hasło to w tym roku, w czasie pandemii nabrało szczególnego znaczenia. Wszyscy powinniśmy poczynić starania, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas zdalnej nauki.

    W naszej szkole odbył się cykl lekcji informatyki dla uczniów klas II-III oraz uczniów klas VI-VIII. Uczniowie klas II-III poznali bohaterów projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Plik i Folder wprowadzili dzieci w wirtualny świat, tłumacząc jego podstawowe pojęcia, ostrzegając przed czyhającymi w nim zagrożeniami oraz ucząc, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach. Uczniowie klas młodszych poznali także dalsze przygody bohaterów „Owce w Sieci” oraz wyciągali wnioski z ich zachowań.

    W klasach VI-VIII obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się zdalnie i koncentrowały się na wyzwaniach czasów pandemii. Zajęcia miały na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyka bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystania Internetu.

  • Prawa dziecka

    20 listopada jak co roku w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze z wykorzystaniem proponowanych przez UNICEF scenariuszy zajęć dotyczących praw dziecka. Uczniowie nie tylko od strony teoretycznej poznali swoje prawa, ale także w sposób praktyczny starali się je przedstawić  w formie rysunkowej. Dzieci zapoznały się z treścią kolorowych plakatów i książeczek przysłanych przez UNICEF w ramach pakietu członkowskiego. Uczniowie podczas lekcji on-line ubrali się na niebiesko. Za pomocą opcji "print screen" w każdej klasie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na lekcjach języka polskiego uczniowie pisali opowiadania twórcze nawiązujące do tematyki praw dzieci. 

  • Świąteczne życzenia

  • Mikołajki w Mikołajkach

    Sytuacja sanitarno – epidemiologiczna nie pozwoliła, by wydarzenie „Mikołajki w Mikołajkach” miało swoją kolejną edycję 6 grudnia 2020r. Dzięki zaangażowaniu Klubu Radnych i pracowników Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach wszyscy uczniowie szkół gminy Mikołajki otrzymali paczki świąteczne ze słodkościami. Bardzo dziękujemy!

  • Kącik szkolnego psychologa

    JAK  ZNALEŹĆ  W  SOBIE  SIŁY  DO DZIAŁANIA,

    GDY  SPOTYKAJĄ  NAS  NIEPOWODZENIA ?

    Każdy z nas ma w swoim życiu różne trudności. Do takich trudności zaliczyć można:  

    • choroby,
    • problemy w szkole,
    • trudności w relacjach z innymi ludźmi,
    • niekorzystne dla nas decyzje innych ludzi,
    • i wiele innych. 

    Można sobie wyobrazić, że te trudności są jak otaczające i przytłaczające nas kamienie czy głazy. Codziennie staramy się te trudności, problemy - czyli właśnie „głazy”- od siebie odsunąć, odepchnąć…

     Podejmujemy różne decyzje, działania… Radzimy sobie w życiu raz lepiej, raz gorzej. Zależy to od wielkości problemu, od naszej siły i naszych możliwości.

     Gdy głazy wokół nas są małe, dość łatwo jest je od siebie odsuwać, gdy są większe – musimy  włożyć więcej wysiłku w to, żeby je od siebie odepchnąć.

     

    Najtrudniej jest, gdy pojawia się ogromny głaz…             

    Albo kilka dużych kamieni, którymi musimy zająć się jednocześnie…

    Może się wtedy zdarzyć, że podejmowane przez nas wysiłki skończą się niepowodzeniem.

         Zaczyna brakować motywacji i siły do działania… Pojawia się zwątpienie, poczucie bezsilności, rezygnacja…

    Być może w tej chwili Ty też znajdujesz się w trudnej sytuacji… Może myślisz, że już nie masz siły, że nie dasz sobie rady…

     

    GDY CZUJESZ SIĘ BEZSILNY -

    • nie użalaj się nad sobą,
    • nie obwiniaj się, że sobie nie radzisz,
    • nie zatapiaj się w poczuciu krzywdy,
    • nie rezygnuj z działania,
    • przypomnij sobie, że już kiedyś było źle i myślałeś wtedy, że sobie nie poradzisz… ALE SOBIE PORADZIŁEŚ!!! Może więc, jesteś silniejszy niż teraz o sobie myślisz? Może tylko nie wiesz, od czego zacząć…

    OD CZEGO ZACZĄĆ, GDY WYDAJE SIĘ, ŻE JUŻ NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ?

    •  Po pierwsze - przyznaj, że w Twoim życiu pojawiły się trudności i uznaj własną słabość w tej sytuacji,
    • Po drugie - rozejrzyj się i poszukaj punktu zaczepienia, od którego możesz zacząć wygrzebywanie się z sytuacji, w jakiej się znalazłeś,
    • Po trzecie - znajdź osoby, które mogą pomóc Ci odsuwać przygniatające cię głazy lub pokażą ci, jak się za to zabrać.
    • ZACZNIJ DZIAŁAĆ - szukaj informacji i rozwiązań, wybieraj najlepsze i DZIAŁAJ !!!

      MOŻESZ SAMEGO SIEBIE ZASKOCZYĆ, JAK BARDZO JESTEŚ SILNY !                     

     

    W załączeniu podaję link do sympatycznej bajki terapeutycznej na ten temat:  

    Pip | A Short Animated Film - YouTube

     

                                                                                                                           Halina Sierpińska

                                                                                                                         PSYCHOLOG

     

    DYŻUR TELEFONICZNY PSYCHOLOGA SZKOLNEGO

    DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

    W KAŻDĄ ŚRODĘ W GODZINACH 9.00-14.00

    nr telefonu 602693587

  • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

    Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku 102 rocznicę odzyskania niepodległości.

    11 listopada 1918 roku, po latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Po rozbiorach, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, walkach na różnych frontach, Polacy dzięki bohaterstwu i niezłomności wywalczyli wolność.

    11 listopada w Polsce obchodzony jest bardzo uroczyście. W tym roku z powodu pandemii i licznych obostrzeń nie możemy uczestniczyć w apelu z tej okazji. W związku z tym uczniowie klasy III w swojej sali obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą tamtym wydarzeniom  oraz przygotowali i zaprezentowali piosenki upamiętniające walkę Polaków o niepodległość Ojczyzny.

    Zawsze pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą wolność.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Woźnice 11A
    11-730 Mikołajki
  • 87 4213507

Galeria zdjęć