06.06.2017r. nasi uczniowie klasy VI wraz z nauczycielką przyrody uczestniczyli w Świętej Lipce w konkursie Wiedzy leśnej dla młodych odkrywców przyrody. Uczniowie klas IV – VI z powiatu mrągowskiego mieli do pokonania w jak najkrótszym czasie trasę leśną i wykonać zadania na przystankach, np. odnaleźć skarby z użyciem kompasu, rozpoznać drzewa iglaste i liściaste, płazy, gady i ptaki. Odpowiadali także na pytania dotyczące Lasów Państwowych.
Nasza drużyna w składzie:
Natalia Lipka
Maria Szkulska
Łukasz Błaszczyk
zajęła II miejsce.
Gratulujemy uczniom i pani Barbarze Dębowskiej, która przygotowała drużynę do konkursu.
Konkurs przygotowało i przeprowadziło Nadleśnictwo Mrągowo przy współfinansowaniu przez WFOŚiGW w Olsztynie.
Bardzo udany start na Mistrzostwach Województwa w trójboju lekkoatletycznym klas IV i młodszych, zaliczyła reprezentacja dziewcząt naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej wywalczyła bardzo wysokie 4 miejsce, tracąc do trzeciego miejsca tylko 9 punktów.
Skład drużyny:
W sobotę 03.06.2017r. wzięliśmy udział w imprezie środowiskowej organizowanej na Osiedlu w Woźnicach. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Barbary Dębowskiej przedstawili zabawną scenkę ekologiczną „Sami swoi”, a dziewczęta z koła tanecznego zaprezentowały 2 tańce w choreografii pani Aliny Karpienko. Natalia natomiast zaśpiewała piosenkę zespołu Blue Cafe „Czas nie będzie czekał”. Występ uczniów został nagrodzony oklaskami.
Rodzice także przyczynili się do organizacji imprezy przygotowując pyszne ciasta.
Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wzięli udział w imprezie.
Tradycją naszej szkoły stała się organizacja tematycznego Dnia Dziecka. W ostatnich latach byliśmy już uczestnikami Olimpiady starożytnej i mieszkańcami Zamku Rycerskiego. W tym roku postawiliśmy na ludowość.
01.06.2017r. z rana pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia i zaprosiła do wspólnego świętowania. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające pejzaż mazurski, obejrzeli prezentację „Dawna wieś polska”, zaśpiewali piosenki ludowe i szanty, wzięli udział w zabawie muzyczno-ruchowej Piłka parzy. Wiele radości dostarczyły zawody w napełnianiu butelki wodą, rzut kaloszem, toczenie opony, skoki w workach, łowienie ryb. Rodzice zadbali o poczęstunek w postaci ciast, sałatek, słodyczy i grilla, a pani sołtys Honorata Ciszewska zakupiła lody. Wszyscy tego dnia bawili się doskonale – zarówno dzieci jak i dorośli. Na wszystkich czekały słodkie upominki.
Dzień pełen pozytywnych wrażeń na długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych.
Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotownie i sponsorom, m.in. panu Burmistrzowi, za przyczynienie się, by dzień 1 czerwca w naszej szkole był nadzwyczaj radosny.
W 31 maja odbyła się wycieczka do Malborka, w której udział wzięło 31 uczniów, 11 rodziców oraz 3 opiekunów.
O godz. 12-tej dojechaliśmy do Malborka, który zrobił na nas niesamowite wrażenie. Wielu zdziwiło się, gdy okazało się jak przemyślany i piękny jest zamek w Malborku. Mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych informacji, które wzbogaciły naszą wiedzę historyczną.
Uczniowie klas najmłodszych najbardziej jednak zapamiętają czas spędzony w Dino Parku. Mogliśmy tam obejrzeć aż 40 ruchomych figur z różnych okresów dziejów Ziemi. Dinozaury zostały zrekonstruowane w skali 1:1 co wywarło olbrzymie wrażenie na uczestnikach wycieczki. Dzieci mogły również bawić się w Krainie Zabaw na ruchomych dinozaurach. Wśród starszych uczniów prawdziwą atrakcją był park linowy.
Wycieczka była ciekawa. Dowiedzieliśmy się wiele nowych informacji, ujrzeliśmy na własne oczy historyczne budowle i miło spędziliśmy czas.
30.05.2017r. w Giżycku odbył się finał XIV Mazurskiej Olimpiady ekologicznej organizowanej przez FOWJM. Do eliminacji przystąpiło 607 uczniów z całego regionu Wielkich Jezior Mazurskich, reprezentujących 40 szkół. W naszej szkole najlepiej wypadły uczennice klasy VI Natalia Lipka, Beata Brygoła i Maria Szkulska. Dziewczęta musiały napisać kolejny test wiedzy i wykonać zadanie indywidualne – napisać własną legendę mazurską. Do finału zakwalifikowało się 48 uczniów – wśród nich Natalia. Finaliści rozwiązywali trzeci już test, który wyłonił 12 uczestników ścisłego finału ustnego. Po tych zmaganiach Natalia zajęła VIII miejsce.
Serdecznie gratulujemy Natalii i pani Barbarze Dębowskiej, która przygotowywała uczniów do olimpiady.
29.05.2017r. odbył się w naszej szkole już po raz trzeci konkurs języka niemieckiego. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów ze szkół powiatu mrągowskiego, w których nauczany jest język niemiecki. Jury w składzie: Anna Wierciszewska, Agnieszka Ostrowska i Adriana Stręt wyłoniło zwycięzców:
I miejsce Natalia Lipka Szkoła Podstawowa w Woźnicach
II miejsce Aleksandra Piątek Zespół Szkół w Pieckach
III miejsce Gabriela Łabuć Zespół Szkół w Pieckach
Zwycięzcy otrzymali karty prezentowe na kwotę 160, 120 i 70 złotych oraz gadżety (słuchawki, powerbanki, długopisy, notatniki, torby materiałowe). Dodatkową nagrodą za zajęcie I miejsca było stypendium w wysokości czesnego do LO im. M. Dönhoff STO w Mikołajkach.
Wszyscy uczestnicy konkursu obejrzeli „Legendę o królu Sielaw” w języku niemieckim w wykonaniu naszych uczniów klasy VI, otrzymali upominki. Na wszystkich czekał poczęstunek.
Serdecznie gratulujemy Natalii i pozostałym zwycięzcom. Dziękujemy opiekunom – nauczycielom i sponsorom: Konsulatowi Generalnemu Niemiec w Gdańsku, Zarządowi BS w Mikołajkach, Zarządowi ZUK w Mikołajkach, Dyrekcji Hotelu Gołębiewski, panu W. Brodowskiemu. Szczególne podziękowania dla pani Ady Stręt – pomysłodawczyni i realizatorki przedsięwzięcia.
26.05.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją panią Aliną Karpienko przygotowały niespodziankę dla swoich mam. Punktualnie o 12 maluchy zaprosiły mamy do sali. Tam zaprezentowały się w piosenkach i wierszykach, tańczyły wspólnie z mamami, obdarowały je słodkimi babeczkami i całuskami. Wzruszenie i radość mieszały się z uśmiechem i dumą. Niespodzianka z okazji Dnia Matki udała się, o czym świadczyły gromkie brawa i łzy w oczach mam.
W czwartek 25 maja na Stadionie Miejskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych.
W rywalizacji wzięło udział 10 szkół z terenu powiatu mrągowskiego, choć dziwić może brak reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie, jednej z największych w naszym powiecie.
Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych – 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, a także w sztafecie 4 x 100 metrów. Poza biegami, reprezentacje szkół podstawowych wzięły udział w rywalizacji w pchnięciu kulą, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Z imprezy wracamy z 3 medalami.
II miejsce Beata Brygoła w skoku w dal
III miejsce Beata Brygoła w biegu na 60m
III miejsce Dawid Majewski w rzucie piłeczką palantową
Sztafeta dziewcząt 4x100m wywalczyła II miejsce
18.05.2017r. rodzice uczniów klas IV – VI uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w szkole we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Mrągowie. Pedagodzy Ewa Baczewska i Krystyna Leśniak przeprowadziły zajęcia na temat „Jak motywować dziecko do nauki?”. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem rodziców.
Pozostałe wyniki:
Dominik Baczewski 5 miejsce w biegu na 100m – 13,58
Dawid Majewski 4 miejsce w skoku w dal – 4,78
Dawid Majewski 4 miejsce w biegu na 300m- 48,02
Beata Brygoła 6 miejsce w skoku w dal – 4,37
Beata Brygoła 7 miejsce w biegu na 100m – 14,95
I. Zagadnienia ogólne:
Szkoła Podstawowa w Woźnicach organizuje konkurs dla uczniów klas szóstych.
W konkursie może wziąć udział każdy uczeń klasy szóstej, który chciałby dokonać samooceny własnych możliwości, jest szczególnie zainteresowany językiem niemieckim i kontynuowaniem jego nauki w klasie siódmej.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych
III. Cele konkursu:
- popularyzacja i pogłębianie znajomości języka niemieckiego,
- rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim i kulturą krajów obszaru
niemieckojęzycznego,
- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy i
umiejętności językowych,
- motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych,
- wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji,
- rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych, np.
kontrolowanie procesu własnego uczenia się,
wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.
Organizowany konkurs przebiega jednoetapowo.
V. Warunki uczestnictwa:
W konkursie uczestniczą chętni uczniowie klasy szóstej uczący się języka niemieckiego w szkole lub poza nią (max. trzy osoby z każdej szkoły)
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są przez Szkolną Komisję Konkursową Szkoły Podstawowej w Woźnicach drogą pocztową lub za pomocą e -maila do 23.05.2017 r. (karta zgłoszenia oraz zgoda rodziców na publikację danych osobowych)
VI. Przebieg konkursu:
Za organizację i przebieg konkursu odpowiada Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:
Przewodnicząca: Adriana Stręt
Dyrektor szkoły: Gizela Fiedorowicz
Do zadań komisji należy:
- przygotowanie zestawu zadań konkursowych,
- przygotowanie kryteriów oceniania
- nadzór nad prawidłowym przebiegiem konkursu,
- ocena prac konkursowych,
- sporządzenie protokołu z konkursu,
Ogłoszenie wyników.
Wyniki zostaną ogłoszone w dniu konkursu.
Wyniki ustalone przez Szkolną Komisję Konkursową są ostateczne.
Po zakończeniu konkursu SP Woźnice zastrzega sobie prawo do opublikowania nazwisk zwycięzców i umieszczenia listy nagrodzonych osób na stronie internetowej szkoły.
Test trwa 60 minut.
Test gramatyczno-leksykalny
Rozumienie tekstu czytanego
VIII. Nagrody:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a dla zdobywców I, II i III miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe.
IX. Zakres:
Obejmuje wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej języka niemieckiego dla szkoły podstawowej.
X. Termin i miejsce konkursu:
29.05.2017r. (poniedziałek), godz.9:00 Szkoła Podstawowa w Woźnicach
XIII. Postanowienia końcowe
Uczniowie do konkursu przystępują dobrowolnie. Dla uczestników, którzy z różnych przyczyn nie przystąpią do konkursu w wyznaczonym dniu nie przewiduje się dodatkowego terminu konkursu. Za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom konkursu w czasie dojazdu do miejsca przeprowadzania konkursów oraz powrotu do szkoły odpowiada dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zadania konkursowe do czasu rozpoczęcia konkursu stanowią tajemnicę służbową. Uczeń może przystąpić do konkursu przekazując komisji druk zgody rodziców (opiekunów) na przetwarzanie danych osobowych . Wejście na salę konkursową będzie możliwe po okazaniu aktualnej legitymacji szkolnej. Prace konkursowe udostępnia się do wglądu uczestnikom lub ich rodzicom (prawnym opiekunom) na indywidualny wniosek w terminie 3 dni od daty ogłoszenia wyników konkursu
XIV. Dane kontaktowe:
Adres szkoły: Szkoła Podstawowa w Woźnicach Woźnice 11A 11-730 Mikołajki
Adres mailowy: szp_woznice@wp.pl
Serdecznie zapraszam
Adriana Stręt
Załącznik nr 1 do regulaminu III Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas szóstych w roku szkolnym 2016/2017
DEKLARACJA UDZIAŁU W KONKURSIE
Uprzejmie prosimy o czytelne wypełnienie formularzy i przesłanie ich drogą elektroniczną, pocztą lub faxem
do dnia 23 maja 2017r.
Pełna nazwa szkoły | |||
Adres szkoły | |||
Liczba uczniów zgłoszonych do konkursu wraz z listą imienną | |||
Tel. szkoły: | Fax: | ||
E-mail szkoły: | |||
Osoba odpowiedzialna - nr tel. do kontaktów, adres mailowy |
Załącznik nr 2
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka ……………………………………………. biorącego udział w III Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla celów dokumentowania przebiegu prac Komisji Konkursowej (informacja na stronie internetowej organizatora konkursu) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zmianami).
…..………………………………………..
(podpis, data)
W sobotę 20.05.2017r. kilkoro uczniów naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Gizeli Fiedorowicz wzięło udział w VII inscenizacji Bitwy pod Wopławkami. Wyjechaliśmy wraz z uczniami Zespołu Szkół w Baranowie autobusem po godzinie 14-tej do Kętrzyna. Tam przy wyjątkowo pięknej, słonecznej pogodzie uczestniczyliśmy w inscenizacji – część dzieci była mieszkańcami osady wiejskiej, część – zamku, inni odgrywali rolę łuczników.
Nieopodal wsi Wopławki znajduje się „Krwawa Góra”. Ta góra i jej okolice były świadkiem krwawych wydarzeń z 1311 roku. Na przedwiośniu, w czasie zapustów pod Wopławkami doszło do bitwy okrzykniętej bitwą stulecia pomiędzy rycerzami Zakonu krzyżackiego dowodzonymi przez wielkiego komtura Henryka von Plötzkau, a wojami litewskimi dowodzonymi przez księcia litewskiego Witenesa (starszy brat Giedymina). Wojowie litewscy wracając z łupieskiej wyprawy na Warmię, gdzie z pogańską srogością pomordowali ludzi, złupili kościoły i pojmali jeńców, zatrzymali się na ziemi barteńskiej na odpoczynek. Wielki komtur z rycerzami zakonnymi napadł na obóz litewski i rozgromił najeźdźców. Była to pierwsza zwycięska bitwa Zakonu krzyżackiego z wojskami litewskimi.
Dla upamiętnienia tego wydarzenia odbywają się na polach wopławskich inscenizacje z udziałem Bractw Rycerskich i uczniów szkół. Niecodzienna żywa lekcja historii bardzo podobała się uczniom i rodzicom. Zadeklarowali oni swój udział w przyszłorocznej inscenizacji. Udział uczniów w tym historycznym przedsięwzięciu był pomysłem pana Mateusza Przybysza - nauczyciela historii. Dziękujemy dyrekcji ZS w Baranowie za umożliwienie wspólnego wyjazdu uczniów na uroczystości.
18 maja 2017r. (czwartek) zapraszamy rodziców na zebrania:
17.00 klasy IV – VI
18.15 oddział przedszkolny i klasy II – III
16.05.2017r. uczniowie klasy VI wraz z nauczycielką przyrody - panią Barbarą Dębowską uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Całodniowa wycieczka zorganizowana przez CK Kłobuk w Mikołajkach była nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie wiedzy o Mikołajkach.
Nasi uczniowie (oraz uczniowie kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Olszewie) uczestniczyli w zajęciach rękodzielniczych z zakresu ceramiki i malowania toreb bawełnianych. W muzeum obejrzeli zgromadzone muzealia z obszaru Mazur i Warmi. Podziwiali przedmioty codziennego użytku, sprzęt gospodarczy, tkaniny i odzież, akcesoria obrzędowe, sztukę ludową – wycinanki i kwiaty z tkanin i bibułki. Z zaciekawieniem przyglądali się drewnianej chacie z ... Woźnic. Na zakończenie organizatorzy przygotowali ognisko. Pieczone kiełbaski i pieczywo smakowały wyjątkowo. Nie zabrakło również lodów i zimnych napojów. Nie zawiodła także pogoda – słońce grzało od samego rana.
Wycieczka była udana, dostarczyła uczestnikom niezapomnianych pozytywnych wrażeń.
Dziękujemy sponsorom i organizatorom.
12.05.2017r. przedstawiciele klasy VI uczestniczyli w Mrągowie w organizowanych na szczeblu powiatowym i miejskim obchodach Dnia Ziemi. Uczniowie zaprezentowali scenkę ekologiczną „Sami swoi”, uczestniczyli w Recyklingowym Pokazie Mody i konkursie Obrazy sypane ziemią, a wcześniej wykonali plakaty na konkurs plastyczny. Udział naszych uczniów okazał się sukcesem. Grupa w składzie:
Beata Brygoła
Natalia Lipka
Maria Szkulska
Sebastian Ciszewski
Łukasz Błaszczyk
zajęła I miejsce w konkursie na scenkę ekologiczną - nagrodą była mini wieża.
W konkursie na plakat promujący Dzień Ziemi wygrała praca Natalii Lipka, II miejsce zajęła praca Beaty Brygoła. Dziewczyny otrzymały nagrody pieniężne. Na konkurs wpłynęło 70 prac!
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie przygotowywali się do występów pod kierunkiem pani Barbary Dębowskiej – nauczycielki przyrody.
12.05.2017r. w sali pokazowej GOKSiR Pegaz w Pieckach odbył się IV Przegląd Teatrów Szkolnych i Amatorskich. Wystąpiło 7 grup teatralnych m.in. z Piecek, Mikołajek, Giżycka, Biskupca. Nasi uczniowie klasy VI w składzie:
Beata Brygoła
Maria Szkulska
Natalia Lipka
Sebastian Ciszewski
Łukasz Błaszczyk
przedstawili scenkę o tematyce ekologicznej pt. „Sami swoi”. Ich brawurowa gra została doceniona przez jury. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Dębowskiej – nauczycielki przyrody, zdobyło II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
11.05.2017r. przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się w naszej szkole XIV Trójbój Lekkoatletyczny uczniów z rocznika 2006 i młodszych. W zmaganiach sportowych uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych gminy Mikołajki.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:
skok w dal – I miejsce Kostrzeba Martyna 3,84 Szk. Podst. w Woźnicach
rzut piłeczką palantową – I miejsce Kostrzeba Martyna 30m Szk. Podst. w Woźnicach
bieg 60m – I miejsce Murach Maja 8,96 Zespół Oświatowy Mikołajki
Wyniki klasyfikacji indywidualnej chłopców:
skok w dal – I miejsce Wawrzynowicz Gabriel 3,70m Zespół Oświatowy Mikołajki
rzut piłeczką palantową – I miejsce Wawrzynowicz Gabriel 34m Zespół Oświatowy Mikołajki
bieg 60m – I miejsce Brodowski Olaf 9,50 Zespół Oświatowy Mikołajki
Wyniki klasyfikacji ogólnej - dziewczęta:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Woźnicach 414 pkt
II miejsce Zespół Oświatowy Mikołajki 326 pkt
III miejsce Zespół Szkół w Baranowie 165 pkt
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Olszewie 112 pkt
Wyniki klasyfikacji ogólnej – chłopcy:
I miejsce Zespół Oświatowy Mikołajki 330 pkt
II miejsce Szkoła Podstawowa w Woźnicach 168 pkt
III miejsce Zespół Szkół w Baranowie 100 pkt
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Olszewie 78 pkt
Nagrody zwycięzcom wręczył pan Piotr Jakubowski – burmistrz Miasta Mikołajki i pani Gizela Fiedorowicz – dyrektor szkoły.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękną walkę fair play, gratulujemy zwycięzcom!
Zdobywcy pierwszych i drugich miejsc uzyskali prawo startu w rozgrywkach wojewódzkich.
Organizatorem Trójboju był pan Wojciech Brodowski – nauczyciel wych. fizycznego i prezez UKS ATOS Woźnice.
08.05.2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ochrony Przyrody. Uczniowie klasy VI zaprezentowali scenkę ekologiczną „Sami swoi” zawierającą wskazówki i rady jak postępować ze śmieciami i odpadami do wtórnego wykorzystania. Następnie z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiadania nt. Wypraw polarnych dr Tomasza Janeckiego – kierownika Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach. Pan Tomasz jest znanym polarnikiem, hydrobiologiem, wodniakiem, płetwonurkiem, uczestniczył w sześciu polskich Wyprawach Antarktycznych, dwukrotnie zimował na Stacji Arctowski, spędził ponad 40 miesięcy w Antarktyce i prawie pół roku w rejsach polarnych. Opowieści dokumentowane były autorskimi zdjęciami polarnika. Kolejną atrakcją obchodów było spotkanie z panią Sandrą Wachulik – leśnikiem z Nadleśnictwa Strzałowo, która opowiadała o wykorzystaniu zasobów leśnych przez człowieka. Obchody Dnia Ochrony Przyrody zakończyły się pokazem mody z materiałów recyklingowych w wykonaniu uczniów klasy III i II. Było to miłe i pożytecznie spędzone przedpołudnie.
Spotkanie przygotowała pani Barbara Dębowska – nauczycielka przyrody.
04 maja 2017r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach o charakterze patriotycznym na temat świąt: 1 Maja, Dnia Flagi i 3 Maja. Najpierw obejrzeliśmy film przygotowany przez IPN dla dzieci pt. Polskie symbole narodowe, następnie każda klasa otrzymała zadanie do wykonania. Najmłodsi kolorowali flagę, klasa II godło, klasa III postać króla
S. Poniatowskiego, starsi uczniowie przygotowywali krótkie prezentacje i portrety znanych postaci – polityka i uczestnika prac KEN i konstytucji 3 maja Hugo Kołłątaja, marszałka sejmu RP Stanisława Małachowskiego, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Portrety znalazły się na zdjęciu podczas prezentacji nt. Konstytucji 3 maja, a prace plastyczne ozdobiły ścianę wokół zdjęcia. Na zakończenie odśpiewaliśmy Mazurka Trzeciego Maja i wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Zajęcia podobały się uczniom. Warsztaty przygotował pan Mateusz Przybysz – nauczyciel historii.