Uroczystym apelem w dniu 3 września 2018r. pani dyrektor Gizela Fiedorowicz zainaugurowała nowy rok szkolny 2018/2019. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły obejrzeli prezentację na temat rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej w 1939r. Ważnym momentem było także odśpiewanie przez zebranych 4 zwrotek hymnu narodowego w obecności flagi państwowej. Pani dyrektor przywitała szczególnie uczniów klasy I, którzy rozpoczną przygodę z nauką w naszej szkole (po 2-letniej przerwie). Zwróciła również uwagę, że uczniowie klasy ósmej są pierwszym rocznikiem, który w kwietniu 2019r. przystąpi do egzaminu ósmoklasisty. Przekazała informacje o zmianach w edukacji w nowym roku szkolnym. Następnie przedstawiła wychowawców i nauczycieli. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce, nauczycielom wytrwałości a rodzicom radości z sukcesów dzieci. Na zakończenie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
dla uczniów Szkoły Podstawowej w Woźnicach odbędzie się 3 września 2018 roku o godz. 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym.
O godz. 9.00 rozpocznie się uroczysty apel w szkole.
Uroczystym apelem zakończyliśmy 22 czerwca 2018r. rok szkolny. Nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego zaprezentowali się w programie artystycznym o tematyce wakacyjnej. Były wierszyki, piosenki i tańce oraz pożegnanie z oddziałem przedszkolnym dzieci, które od września staną się uczniami pierwszej klasy. Uczniowie klasy VI wystąpili z programem, który przygotowali z panią Olą na dodatkowych zajęciach koła teatralnego. Występy nagrodzona burzą oklasków.
Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali wysokie średnie i otrzymali promocję z wyróżnieniem. Nagrodę pana Burmistrza otrzymała Natalia Lipka z kl. VII, która wypracowała najwyższą średnią w szkole 5,14. Uczniowie odebrali także dyplomy sportowe i podziękowania za pracę w samorządzie i na rzecz szkoły. Dużo radości mieli również rodzice, którym wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za pracę na rzecz klasy i szkoły.
Pani dyretor podziękowała wszystkim za pracę i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.
22 czerwca 2018r. na uroczystym apelu pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę nauczycielkę matematyki panią Elżbietę Bednarczyk. Pani Ela przepracowała w naszej szkole 36 lat – jako nauczyciel matematyki i przyrody, wychowawca klasy, opiekun Samorządu Uczniowskiego i dyrektor. Uczniowie przygotowali na tę uroczystość podziękowanie, wierszyki matematyczne i piosenki z przesłaniem . Marceli zaśpiewał utwór M. Grechuty „Dni, których nie znamy”, a Natalia piosenkę Eleni „Troszeczkę nieba, troszeczkę słońca”. Nauczyciele złożyli pani Elżbiecie życzenia i przekazali kosz kwiatów. Także Rada Rodziców przygotowała kwiaty i podziękowanie. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała za lata pracy i wręczyła Dyplom Szczęśliwej Emerytki.
Życzymy pani Eli dużo zdrowia i samych pogodnych dni na zasłużonej emeryturze.
19 czerwca 2018r. odwiedziły nas panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie mł. asp. Dorota Kulig i asp. szt. Joanna Dawidczyk. Przed zbliżającymi się wakacjami policjantki przypomniały uczniom zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w kontaktach z nieznajomym i zwierzętami oraz w cyberprzestrzeni. Dzieci obejrzały film edukacyjny, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, utrwaliły numery telefonów alarmowych.
Tak przygotowani mogą ruszać na wakacje.
W dniach 17 – 18.06.2018r. grupa naszych uczniów sprawdzała się w rywalizacji sportowej na XXIV Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. „Czwartki” to największa masowa impreza dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych w lekkiej atletyce. We wrześniu i październiku oraz maju i czerwcu odbywają się zawody w różnych miastach Polski, gdzie dzieci startując zbierają punkty za wyniki i miejsca w poszczególnych dyscyplinach.
Dawid Majewski zajął V miejsce w rzucie piłeczką palantową.
Pozostali zawodnicy naszej szkoły nie awansowali do finałów, ale poprawiali rekordy życiowe i zbierali doświadczenia na przyszłe lata.
Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie szkoły i osiągnięte wyniki!
15 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami p. Julią Golon, p. Barbarą Dębowską i p. Aleksandrą Doda wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu były dwa muzea (Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowe) oraz warszawskie ZOO. Humory (i słoneczna pogoda) dopisywały nam od rana. O godzinie 10:00 wjechaliśmy do stolicy, podziwiając z okna autokaru Wisłę, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Stadion PGE Narodowy, Zamek Królewski i warszawską infrastrukturę.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przybycia do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie pod merytoryczną opieką pana Kustosza wysłuchaliśmy opowieści o niezliczonej ilości eksponatach, związanych z historią wojskowości i historii Polski. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa ekwipunków wojskowych z okresu I Wojny Światowej, przypominająca o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
O godzinie 12:00 udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie podzieleni na dwie grupy wiekowe podziwialiśmy obrazy polskich i zagranicznych malarzy. Klasy starsze miały wyjątkową okazję przyjrzeć się oryginalnym obrazom Jana Matejki (t.j. wielkoformatowa „Bitwa pod Grunwaldem”, „Kazanie Skargi”, „Stańczyk” oraz autoportrety artysty). Zwiedzanie wystaw połączone było z bardzo ciekawymi lekcjami muzealnymi, przekazującymi uczniom wiedzę, którą będą mogli w przyszłości wykorzystać na lekcjach języka polskiego, plastyki czy historii.
W godzinach popołudniowych pojechaliśmy autobusem do ZOO. Pobyt rozpoczęliśmy od posilenia się w jednej z tamtejszych restauracji. Z pełnymi brzuchami szukaliśmy lwa, żyraf, małp i innych egzotycznych gatunków zwierząt. Sympatią cieszyły się różowe flamingi i stoisko z pamiątkami.
Obowiązkowym punktem wycieczki była restauracja McDonald’s w Ostrołęce, do której zajechaliśmy w drodze powrotnej na Mazury. Niektórzy, tak bardzo najedzeni, zasnęli w drodze do domu. Inni śpiewali albo opowiadali sobie historie. Wróciliśmy do Woźnic przed 22. Mimo zmęczenia, z pewnością wielu z nas nie zmrużyło tej nocy oka z powodu ilości niezapomnianych wrażeń.
13 czerwca 2018r. na stadionie w Olecku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Warmińsko – Mazurskiego SZS w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: 2005 i młodsi oraz 2002/2004. Nasi reprezentanci wypadli dobrze:
skok w dal I
V miejsce Kamila Kordek kl. VI
VI miejsce Dominik Szyłejko kl. VI
IX miejsce Kacper Bakun kl. VII
skok w dal II
XI miejsce Beata Brygoła kl. VII
X miejsce Dominik Baczewski kl. VII
rzut piłeczką palantowąI
I miejsce Dawid Majewski kl. VI
VII miejsce Jurek Rejchel kl. VI
X miejsce Martyna Kostrzeba kl. V
bieg 100m II
VI miejsce Dominik Baczewski
bieg 300m I
II miejsce Dawid Majewski
IX miejsce Jurek Rejchel
bieg 600m I
VII miejsce Łukasz Błaszczyk kl. VII
bieg 60m I
VI miejsce Kamila Kordek
VIII miejsce Dominik Szyłejko
Gratulujemy uczniom i panu Wojciechowi Brodowskiemu!
11.06.2018r. odwiedzili nas aktorzy ze Studia Artystycznego Akada z Suwałk z przedstawieniem „Trudna droga do zwycięstwa czyli kilogramy szczęścia”. Bohater spektaklu bardzo lubił spędzać czas przy komputerze a jego ulubioną przekąską były chipsy. Siedzący tryb życia i ciągłe podjadanie doprowadziły chłopca do otyłości. Pewnego razu trafił szczęśliwy kupon w paczce z chipsami. Główna nagroda – olbrzymi telewizor, to spełnienie marzeń naszego bohatera. Aby go otrzymać musiał ukończyć zajęcia na obozie sportowym. Nie było to łatwe zadanie, wszelkie ćwiczenia sprawiały chłopcu dużą trudność. Z pomocą naszych najmłodszych uczniów nauczył się ćwiczeń. Uświadomił sobie także, że warto dla własnego zdrowia zmienić swoje przyzwyczajenia.
W sobotę 09.06.2018r. dziewczęta z koła tanecznego pod opieką pani Aliny Karpienko i uczniowie klasy IV pod opieką pani dyrektor wystąpili na Festynie wiejskim na Osiedlu Woźnice. Dziewczęta zaprezentowały dwa tańce: kowbojski i do utworu „Sofia”, Natalia zaśpiewała piosenki Kasi Popowskiej „Lecę tam” i Jasmine Thompson „Mad World”. Natomiast dzieci z klasy IV rozbawiły publiczność dwiema scenkami kabaretowymi „Lustereczko, lustereczko” i „O księżniczce uwięzionej w wieży”.
Występy naszych uczniów bardzo się podobały. Pani sołtys Honorata Ciszewska zaprosiła naszych artystów na pizzę.
Cieszymy się, że mieliśmy mały ale bardzo udany wkład w imprezie środowiskowej. Dziękujemy pani Alinie Karpienko i pani Basi Dębowskiej za przygotowanie występów.
08.06.2018r. wzięliśmy udział w akcji Jak nie czytam jak czytam, zorganizowanej w naszej szkole przez panią bibliotekarkę Annę Ciszewską, polegającej na czytaniu w tym samym czasie przez jak największą liczbę osób. Pogoda sprzyjała wyjściu na dwór i zachęcała do czytania wśród zieleni. Niektórym uczniom czytane książki tak się spodobały, że postanowili je wypożyczyć i przeczytać. Na zakończenie wszyscy uczestnicy ustawili się na boisku tworząc napis CZYTAM!
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w akcji promującej czytanie.
8 czerwca, w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie odbyła się IV edycja konkursu recytatorskiego o zasięgu powiatowym pt. "Wiosenny salonik poezji dziecięcej". W wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Antonina Tytko z klasy III przygotowała wiersz pt. "Na straganie" Jana Brzechwy. Swoją piękną recytacją zajęła III miejsce. Michał Stolarczyk z kl. III, również znalazł się na podium, zdobywając II miejsce za prezentację wiersza autorstwa Hanny Łochockiej pt. "Dudki i czubki". W kategorii klas starszych (4-7 SP) naszą szkołę reprezentował Marceli Fydrych. Recytował wiersz autorstwa Marii Terlikowskiej pt. "Straszny sen" i tym samym zajął III miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Niestety, następne konkursy recytatorskie dopiero za rok. Z niecierpliwością ich oczekujemy i zamierzamy zregenerować siły podczas wakacji, a także poszukać "wierszowych" inspiracji.
07.06.2018r. uczniowie klasy piątej przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Wcześniej rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i udzielania pierwszej pomocy. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwał dzielnicowy aspirant sztabowy Mirosław Stręt. W komisji egzaminacyjnej zasiadali również pani dyrektor i pan Mateusz Przybysz. Tylko pięciorgu uczniom udało się w tym roku zdobyć kartę rowerową.
Gratulujemy.
6 czerwca 2018r. grupa naszych usportowionych uczniów wzięła udział w Finale Miejskim Czwartków Lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim. Uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Oto wyniki:
bieg 60m
II miejsce Dominik Szyłejko kl. VI
V miejsce Kamila Kordek Kl. VI
bieg 300m
I miejsce Dawid Majewski kl. VI
II miejsce Jurek Rejchel kl. VI
rzut piłeczką palantową
I miejsce Dawid Majewski
VI miejsce Jurek Rejchel
III miejsce Kamila Kordek
skok w dal
II miejsce Dominik Szyłejko
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi!
W środę 30 maja 2018r. w naszej szkole od rana panował niezwykły nastrój, w powietrzu unosił się zapach magii, pojawiły się królewny, wróżki, zebry, pszczółki, rycerze, Smerfy i wiele innych postaci z różnych bajek, rozbrzmiewała wesoła muzyka. Tak rozpoczął się Dzień Dziecka. Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji, a rodzice poczęstunek.
Dzieci obejrzały w bajkowym kinie bajkę „Shrek”, rzucały zaczarowanymi lotkami do tarczy, pokonywały niezwykły tor przeszkód, szukały magicznych przedmiotów, łowiły złote rybki, rozwiązywały bajkowy test, układały puzzle i malowały pejzaż na mgle. Zainteresowaniem cieszyły się stoiska skręcania zwierzątek z balonów i malowania twarzy, które obsługiwały Myszka Minnie i Wilma Flinstone. W bajkowej kuchni uwijał się prawdziwy kucharz z Akademii Pana Kleksa. Serwowane przez niego kiełbaski i mięso z grilla znikały w okamgnieniu. Nie zabrakło także słodyczy i lodów. Cała drużyna Smerfów zaprezentowała piosenkę „To nasz Papa Smerf” i zebrała moc oklasków. Uczestnicy koła redakcyjnego przygotowali gazetkę ścienną oraz pierwszy premierowy numer Gazetki szkolnej.
Humory wszystkim dopisywały, podobnie jak pogoda tego dnia. W naszej zabawie uczestniczyli rodzice, młodsze rodzeństwo, dziadkowie naszych uczniów.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Urzędowi Miasta i Gminy Mikołajki za pomoc w organizacji imprezy.
Dzieciom składamy najlepsze życzenia: pięknego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka i szczęścia wielkiego jak smok!
29 maja 2018 roku w Publicznej Szkole w Baranowie odbyła się VI edycja konkursu na najlepszego germanistę w powiecie mrągowskim. Konkurs skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych jak też do klasy siódmej, a jego cele to między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka niemieckiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z 8 szkół powiatu mrągowskiego.
Natalia Lipka i Beata Brygoła uczennice klasy siódmej również wzięły udział w tym konkursie. Mimo iż tegoroczny poziom był bardzo wysoki to poradziły sobie znakomicie zajmując miejsce w pierwszej piątce. Serdecznie gratuluję.
Adriana Stręt
W dniu 28 maja 2018 r. uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą pojechali na klasową wycieczkę do Mikołajek. W trakcie wycieczki odbył się rejs po Jeziorach Mikołajskim i Tałty. Przez półtorej godziny podziwialiśmy przepiękny krajobraz, ptactwo wodne (kormorany, kaczki, łabędzie, łyski, rybitwy) oraz cieszyliśmy się piękną pogodą. Następnie uczniowie podczas spaceru odkrywali ciekawe miejsca w naszym miasteczku, przy okazji rozwiązując quiz na temat znajomości Mikołajek. Bawiliśmy się na Placu Zabaw oraz odwiedziliśmy CK „Kłobuk” w celu zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych przez centrum kultury i obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych.
25 maja 2018r. w nowo oddanej do użytku sali gimnastycznej im. Zbigniewa Piątka w Zespole Szkół w Dąbrówce odbył się XII Memoriał im. Z. Piątka w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 66 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Nasza „szóstka” reprezentantów jak zwykle spisała się na medal:
kategoria 2004/2005:
I miejsce Kamila Kordek
II miejsce Dawid Majewski
III miejsce Kacper Bakun
IV miejsce Jurek Rejchel
V-VI miejsce Dominik Szyłejko
kategoria 2006 i młodsi:
I miejsce Zosia Walentynowicz
kategoria Open:
II miejsce Wojciech Brodowski
Gratulujemy!
24 i 25 maja były dla przedszkolaków w Woźnicach dniami bogatymi w wydarzenia. Dzieci postanowiły przygotować niespodziankę dla swoich Mam.
W przeddzień uroczystości samodzielnie upiekły babeczki. Najbardziej podobało się odmierzanie produktów i ubijanie masy robotem . Babeczki wyrosły pięknie. Następnie zrobiły kolorowe kwiatki, które powbijały w babeczki. W piątek z samego rana dokończyły laurki. Pozostało tylko przygotowanie poczęstunku. Stoły udekorowały serwetkami, ustawiły talerzyki i kubeczki, no, i oczywiście dorodne babeczki. Po przybyciu Mam, wystąpiły z programem artystycznym. Były wierszyki, piosenki i taniec. Najbardziej podobał się krakowiak. Mamy przypatrywały się z zachwytem, a czasem z niedowierzaniem poczynaniom swoich pociech.
Przedszkolaki do dziś wspominają ten wyjątkowy dzień!