Katyń – Golgota Wschodu

W dniu 13 kwietnia 2018r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczniowie klas V – VII przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Katyń – Golgota Wschodu”. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego w obcności pocztu flagowego i zapaleniem znicza przy Dębie Pamięci ks. mjr A. Dubiela znajdującego się w przyszkolnym mini ogrodzie botanicznym. Scenografię tworzył brzozowy krzyż owinięty biało-czerwoną wstążką  i czerwone kwiaty. Uczniowie odczytali najważniejsze fakty dotyczące Zbrodni Katyńskiej, zaprezentowali wiersze. Tłem do piosenek o tematyce katyńskiej była prezentacja multimedialna i gazetka okolicznościowa przedstawiająca materiały zgromadzone przez IPN. Występ patriotyczny spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców, nauczycieli, którzy obejrzeli go w ciszy i z powagą. Montaż przygotowały panie Aleksandra Doda i Julianna Golon, a oprawę muzyczną pani dyrektor Gizela Fiedorowicz.

Uroczystość odbyła się w ramach programu „Katyń... ocalić od zapomnienia”.