Wycieczka zawodoznawcza do 15 Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu

18 maja 2018 roku uczniowie klasy siódmej mając w programie nauczania w bieżącym roku szkolnym zajęcia z zawodoznawstwa udali się na wycieczkę do 15 Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu  pod opieką wychowawcy pani Adriany Stręt.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego. Uczniowie zwiedzili również Salę Pamięci, gdzie mieli możliwość zapoznania się z tradycjami i historią jednostki. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy oraz uważnie słuchali ciekawych opowiadań żołnierza, który oprowadzał dzieci po jednostce, mieli możliwość  uczestniczenia w pokazach musztry wojskowej oraz obejrzenia sprzętu inżynieryjnego. Hitem była przejażdżka czołgiem. Wycieczka dla uczniów była bardzo ciekawa.

DZIĘKUJEMY DOWÓDCY JEDNOSTKI WOJSKOWEJ 1460 W  ORZYSZU ZA ŻYCZLIWOŚĆ I MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZENIA JEDNOSTKI.