VIII inscenizacja Bitwy pod Wopławkami

W sobotę 19.05.2018r. dziesięcioro uczniów klasy V i VII pod opieką pani dyrektor wzięło udział w VIII inscenizacji Bitwy pod Wopławkami.

Bitwa pod Wopławkami została przez kronikarzy okrzyknięta „bitwą stulecia”. Było to pierwsze zwycięstwo Krzyżaków nad Litwinami, którzy napadali, grabili i zabijali ludność zamieszkującą te tereny. Zwycięstwo to było o tyle ważne, że sama wyprawa litewska była jedną z najbrutalniejszych i najkrwawszych, zakończoną największymi stratami materialnymi.

Nasi uczniowie przebywali w grodzie, który dzielnie obronili przed wojskami litewskimi pod dowództwem Witenesa.