Rajd Niepodległości

18 października 2018r. na osiedlowym boisku w Woźnicach odbył się „Rajd Niepodległości”. Pomysłodawcami gry terenowej byli nauczyciele naszej szkoły pan Mateusz Przybysz i pan Wojciech Brodowski. W zabawie, której celem było m.in. upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczyły 10-osobowe drużyny szkół z terenu gminy Mikołajki. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, za które otrzymywali punkty, dodatkowe punkty uzyskiwali za czas wykonania zadania. Uczestnicy gry pod opieką nauczycieli swoich szkół maszerowali i śpiewali wyznaczoną pieśń patriotyczną, strzelali z wiatrówki, malowali portret J. Piłsudskiego, wykonywali kotyliony, zaznaczali na mapkach sąsiadów Polski, odszukiwali na mapie Mikołajek nazwy ulicy nawiązującej do godła państwowego oraz rozwiązywali test wiedzy historycznej. Zawodnikom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i doping uczniów naszej szkoły. Wszyscy posilili się pyszną zupą z soczewicy i kiełbaskami z grilla, które przygotował pan P. Wątorczyk – radny Woźnic.

Na wszystkich uczestników gry czekały nagrody ufundowane przez Gminę Mikołajki - zostały wręczone przez pana burmistrza Piotra Jakubowskiego i panią dyrektor Gizelę Fiedorowicz:

I miejsce „Lechici” - drużyna SP Woźnice

Antosia Tytko i Michał Stolarczyk kl.IV

Kornelia Kordek i Kornel Pakowski kl.V

Oliwia Buśko i Jakub Kowalczyk kl.VI

Dawid Majewski i Dominik Szyłejko kl.VII

Beata Brygoła i Kacper Bakun kl.VIII

II miejsce „Białe Orły” ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Olszewie

III miejsce „Orły” z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach

IV miejsce „Nieugięci” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy za wspólną wspaniałą zabawę.