„Kto ty jesteś? Polak mały!”

10 października 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – V  obejrzeli przedstawienie patriotyczne przygotowane przez Studio Artystyczne Arena z Białegostoku. Bohaterem spektaklu był mały chłopiec, który przy aktywnym udziale dzieci poznawał symbole narodowe – barwy, hymn, godło, legendy „O smoku Wawelskim”, „O Lechu, Czechu i Rusie”, historię Polski. Uczniowie wykazali się znajomością geografii Polski, umieszczali na mapie nazwy Kraków, Warszawa, Morze Bałtyckie, Tatry, Wisła.

Przedstawienie było ciekawą lekcją patriotyzmu dla najmłodszych, wpisało się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.