Nawigacja

Niedziela 20.04.2025

liczba odwiedzin: 254328
  • Dzień Mamy

     24 maja w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy, podczas której nasze pociechy zaprezentowały program taneczno- wokalno- recytatorski. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Po występie były życzenia, całusy, prezenty- piękne laurki i bukieciki kwiatów. Następnie wjechał wspaniały tort czekoladowy - przygotowany przez małych przedszkolaków- z ośmioma zapalonymi świeczkami. Przy słowach piosenki " Sto lat", każda mama zdmuchnęła swoją świeczkę. W końcu było to, na co dzieciaczki czekały najbardziej. Wspólna degustacja czekoladowego dzieła. Wszystkim bardzo smakowało, co można było poznać po czekoladowych buziach i dokładkach. Takie uroczystości pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości i szacunku, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte umiejętności.

  • Bulimia, anoreksja, otyłość

         22.05.2019r. w ramach programu Trzymaj formę!  psycholog pani Halina Sierpińska przygotowała i przeprowadziła zajęcia z dziećmi na temat zdrowego odżywiania i zaburzeń odżywiania obejmujących nadwagę, otyłość, bulimię i anoreksję. Uczniowie pytali o znane z czasopism diety, analizowali je pod kątem dostarczania organizmowi składników odżywczych i wpływu na zdrowie przy długim stosowaniu. Dowiedzieli się także, gdzie szukać pomocy, do jakich instytucji i osób się zgłosić.

  • Muzyka filmowa

         22 maja 2019r. gościli u nas muzycy Kacper Szymkiewicz i Jonatan Tomaszewski z programem muzycznym dotyczącym muzyki filmowej. Nasi uczniowie wysłuchali fragmentów melodii i odgadywali tytuły filmów i bajek, z których fragmenty pochodziły- Król Lew, Różowa Pantera, Gwiezdne wojny, Ojciec Chrzestny. Spotkanie jak zawsze bardzo się podobało, dostarczyło niesamowitych wrażeń muzycznych.

  • KONKURS NA NAJLEPSZEGO GERMANISTĘ W POWIECIE MRĄGOWSKIM

       17  maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Woźnicach  odbyła się VII edycja konkursu na najlepszego   Germanistę w powiecie mrągowskim.

        Konkurs skierowany był do uczniów klas ósmych oraz III Gimnazjum, a jego cele to, między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka niemieckiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 6 Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów z naszego powiatu.                           

    Zwyciężyli:

    Klasa VIII   

                     I miejsce –Michał Polonis– uczeń SP w Mikołajkach

                    II miejsce –  Oliwia Kowalska  – uczennica SP w Mikołajkach

                   III miejsce – Magdalena Stręt – uczennica STO w Mikołajkach

    Klasa III

     I miejsce –– Anna Domurat -  uczennica STO w MIkołajkach

     II miejsce – Weronika Wątorczyk- uczennica Gimnazjum w Mikołajkach

              III miejsce – Szymon Kurta – uczeń Gimnazjum Nr 2 w Mrągowie

                    Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia, a laureaci zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez  Nadleśnictwo w Strzałowie,Urząd Miasta w Mikołajkach, Starostę Powiatu Mrągowskiego Barbarę Kuźmicką - Rogala, Bank Spółdzielczy w Mikołajkach, Nadleśnictwo Spychowo, ZUK w Mikołajkach, Hotel Gołębiewski, Konsulat Generalny Niemiec w Gdańsku, Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni oraz dwóch sponsorów anonimowych. Dodatkowo za zajęcie I miejsca w klasie ósmej jak i w Gimnazjum Nadleśnictwo w Spychowie ufundowało nagrodę pieniężną w kwocie 150zł.

    Szkoła Podstawowa w Woźnicach serdecznie dziękuje sponsorom  za bezinteresowną pomoc, życzliwość i  ofiarność przy organizacji konkursu  języka niemieckiego. 

        Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

                                                                                                                          Adriana Stręt

  • „Kto jest najpiękniejszy?”

    14 maja 2019r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy ze Studia Artystycznego Akada z  przedstawieniem „Kto jest najpiękniejszy?”. Spektakl pełen humoru i zabawnych sytuacji pokazał uczniom, że prawdziwe piękno nie ma nic wspólnego z pięknem fizycznym. Uświadomił im, że liczy się przede wszystkim dobre serce, chęć pomagania innym i pracowitość.

    Historia próżnego motyla okazała się dobrą lekcją wychowawczą.

  • Krasnoludki pani Melanii

    13 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I uczestniczyły w spotkaniu z pisarką Melanią Kapelusz. Autorka interesująco opowiadała o swojej pracy, pięknie odczytała fragmenty opowiadań o krasnoludkach, rozdawała autografy. Dzieci zakupiły książki autorstwa naszego gościa i otrzymały spersonalizowane dedykacje. To było bardzo udane spotkanie.

    Organizatorem spotkania autorskiego była Biblioteka Publiczno-Szkolna.

  • Jak czytać etykiety i być świadomym konsumentem?

         8 maja 2019r. uczniowie wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem panią Agnieszką Niziołek. Celem było rozwijanie umiejętności racjonalnego podejmowania decyzji w sprawie wyboru produktów żywnościowych poprzez czytanie etykiet. Pani Agnieszka w przystępny sposób wyjaśniła, co oznaczają napisy na etykietach, jak wybierać zdrowe produkty i co może nas uczulać. Uświadomiła uczniom, że są konsumentami i mają z tego tytułu prawa. Uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą, zadawali dużo pytań, rozwiązywali zadania. Na zakończenie spotkania powtórzyli wiadomości o nowej piramidzie zdrowia. Spotkanie odbyło się w ramach programu Trzymaj formę!

  • Nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woźnicach ogłasza w dniach 13.05.2019r. – 20.05.2019r. nabór uzupełniający dzieci 4-, 5- i 6- letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Wnioski do pobrania w szkole.

    W przypadku braku dzieci od września 2019r. nie będzie oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Woźnicach.

  • Ekologia Wiosny-warsztaty

     

     

     

     

     

    10 maja 2019r. uczniowie klasy I oraz V uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Stację Hydrologiczną w Mikołajkach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat ciekawych, charakterystycznych dla Mazur miejsc przyrodniczych oraz instytucji działających na rzecz ochrony przyrody.  Dzieci dowiedziały się, że woda jest miejscem ogromnej różnorodności mikroorganizmów: roślin, zwierząt i bakterii.

                Po dawce wiedzy teoretycznej dzieci mogły w celach badawczych specjalnymi sitami czerpać wodę z jeziora. Pod mikroskopami obserwowały przyniesione z jeziora okrzemki, pierwotniaki, sinice, wrotki… Pracownicy instytutu ciekawie opowiadali o organizmach obserwowanych przez naszych uczniów.

  • Święto Konstytucji 3 Maja

    Święto Konstytucji 3 Maja

    We wtorek 30.04.2019r. uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy pana Łukasza Szczygłowskiego przedstawili nam lekcję historii nt. święta 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego przez uczniów, pracowników szkoły i obecnych rodziców. Następnie dowiedzieliśmy się czym była konstytucja 3 Maja, kiedy i w jakich okolicznościach ją uchwalono. Dalsza część przedstawienia dotyczyła święta flagi. Wypowiedzi uczniów uzupełnił film „Flaga Polski – co jest a co nie jest polską flagą”. Uczestnicy apelu w skupieniu wysłuchali tekstów i piosenek oraz obejrzeli prezentację. Nie zawiedli nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego – przygotowali piękne małe flagi, którymi machali podczas śpiewania Mazurka 3 Maja. W takich chwilach jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

  • Dzień katyński

    Dzień katyński

    26 kwietnia 2019r. uczestniczyliśmy w apelu poświęconym ofiarom zbrodni katyńskiej.

    14 listopada 2007r. poprzez aklamację sejm RP uchwalił Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – święto obchodzone co roku 13 kwietnia - w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Oficerowie przebywali w obozach m.in. w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie a na mocy uchwały najwyższych władz ZSRR rozstrzelani wiosną 1940r. Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”, NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej. O tych tragicznych wydarzeniach przypomnieli nam uczniowie klasy VIII w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panią Juliannę Golon. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w programie „Katyń – ocalić od zapomnienia”, pielęgnuje także Dąb Pamięci ks mjr Aleksandra Dubiela znajdujący się w przyszkolnym mini ogrodzie botanicznym.

  • Turniej BRD 2019

    25 kwietnia 2019r. w Mrągowie odbył się Warmińsko – Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorami eliminacji powiatowych byli mrągowscy policjanci. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Powiatowe eliminacje składały się z części teoretycznej – test wiedzy, test skrzyżowań, test wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód. Nasi reprezentanci – Maria, Beata i Adrian z klasy VIII przygotowani przez pana Mateusza Przybysza zajęli w klasyfikacji ogólnej V miejsce. Gratulujemy!

  • Egzamin ósmoklasisty

    W dniach 15 – 17.04.2019r. uczniowie klasy VIII przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Egzamin odbywał się po raz pierwszy, obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej i przeprowadzony był w formie pisemnej. Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, drugiego dnia z matematyki a trzeciego z języka niemieckiego. W arkuszach egzaminacyjnych przygotowanych przez CKE znajdowały się zadania zamknięte i otwarte. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, tzn. że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

    Wszyscy pracownicy szkoły życzyli powodzenia naszym ósmoklasistom i trzymali za nich kciuki. Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca.

     

  • Kim chcę zostać w przyszłości” - spotkanie z doradcą zawodowym

     

          Uczniowie klasy ósmej i siódmej wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Pracy w Mrągowie. Celem spotkania było przygotowanie młodzieży do podjęcia decyzji związanej z wyborem kierunku dalszego kształcenia.

    "Rola zainteresowań, predyspozycji i umiejętności w wyborze zawodu" to temat warsztatów przeprowadzonych w ramach współpracy pedagoga i doradcy zawodowego z urzędu miasta w Mrągowie.

    Godzinne warsztaty grupowe przeprowadzone zostały 12 kwietnia.

    Cel warsztatów to przede wszystkim planowanie dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej z uwzględnieniem zainteresowań, cech charakteru i umiejętności. W trakcie zajęć uczniowie mogli dokonać oceny własnych preferencji i zainteresowań zawodowych przy pomocy kwestionariusza zainteresowań zawodowych.

    Uczniowie dowiedzieli się co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w liceum lub w technikum.

    Mamy nadzieje, że przeprowadzone zajęcia zaowocują trafnym wyborem szkoły naszych ósmoklasistów.

    Pedagog szkolny

     Adriana Stret

     

     

  • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

    Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

                10 kwietnia, w Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach odbył się Gminny Konkurs Poezji Religijnej. Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na piękno poezji religijnej, poszukiwanie i promowanie młodych talentów, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowali:

    • Antosia Tytko: „List do Boga”, autor nieznany
    • Michał Stolarczyk: „NN próbuje sobie przypomnieć słowa modlitwy” Stanisława Barańczaka
    • Franek Fydrych: „Mały traktat o sumieniu” ks. Janusza Kobierskiego
    • Kornelia Kordek: „Domysły na temat Barabasza” Zbigniewa Herberta
    • Jurek Rejchel: „Moja piosnka” Cypriana Kamila Norwida.

    Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca w kategorii kl. IV-IV. Kornelia Kordek wywalczyła zasłużone I miejsce. II miejsce jury przyznało Antoninie Tytko. Ponadto Michał Stolarczyk zdobył również wyróżnienie. Przywieźliśmy ze sobą piękne nagrody i mnóstwo wrażeń. Kornelia i Antosia będą reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych w Mrągowie, dnia 15 maja. Serdecznie gratulujemy!

  • „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, czyli wycieczka do Mrągowa (2.04.2019 r.)

    „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, czyli wycieczka do Mrągowa (2.04.2019 r.)

                Tym razem uczniowie kl. IV, V i VI mieli okazję obejrzeć adaptację sceniczną pierwszej części serii  książek autorstwa Andrzeja Maleszki pt.” Magiczne drzewo”. Najpierw na lekcjach j. polskiego uczniowie zapoznali się z warstwą tekstową utworu, a następnie skonfrontowali swoje czytelnicze wrażenia ze sztuką teatralną. Bohaterowie książki- Kuki, Filip i Tośka znajdują zaczarowane, czerwone krzesło, potrafiące spełniać życzenia, które niestety są wypowiadane przez dzieci nieco nieopatrznie. Rodzeństwo wpada w poważne tarapaty, jednak szczęśliwie udaje im się wybrnąć z nieco kłopotliwych i przezabawnych sytuacji. Fabuła książki, jak i przedstawienia bardzo podobała się naszym uczniom. Pokazała również dzieciom to, co w życiu jest tak naprawdę ważne- nie praca i pogoń za realizacją marzeń, a rodzina i miłość.

                Przed spektaklem odwiedziliśmy tradycyjnie McDonald'a, aby dodać sobie trochę energii i mieć siłę na bicie braw, które – jak się okazało- były gromkie.

     

  • Prima aprilis

    Prima aprilis

    1 kwietnia obchodziliśmy w szkole dzień żartów. Postanowiliśmy oszukać rzeczywistość i zamienić dzień z nocą. W realizacji zadania pomogła nam weekendowa zmiana czasu z zimowego na letni. Mimo poniedziałku, nadal czuliśmy się nieco niewyspani. W związku z obchodami prima aprilis, przyszliśmy do szkoły z kapciami na nogach, ubrani w pidżamy oraz z poduszkami i kocykami pod pachą. Senne nastroje i STROJE pomogły nam wejść w rolę prawdziwych żartownisiów. Akcję zainicjowali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

  • Wycieczka zawodoznawcza do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku

         Dnia 27 marca 2019 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej mając w programie nauczania w bieżącym roku szkolnym zajęcia z zawodoznawstwa udały się na wycieczkę do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Giżycku pod opieką wychowawców  Adriany Stręt  i Wojciecha Brodowskiego.

    Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem szkoły specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy oraz uważnie słuchali ciekawych opowiadań uczniów, którzy uczęszczają do tej szkoły. Mieli możliwość  uczestniczenia w pokazach musztry wojskowej . Dziewczynki były na warsztatach fryzjerskich i mogły wykonywać fryzury manekinom. Wycieczka dla uczniów była bardzo ciekawa. Uczniowie zostali  zapoznani  z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny oraz z zasadami funkcjonowania klas mundurowych i fryzjerskich.

  • Gminny XXXVII Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją”

    Gminny XXXVII Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją”

    22 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Mikołajkach odbył się XXXVII Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją”. Od lat cieszy się on ogromną popularnością. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się niemal pięćdziesięcioro uczestników. Naszą szkołę reprezentowali:

    * Michał Stolarczyk („Stefek Burczymucha” autorstwa M. Konopnickiej),

    * Antonina Tytko („Mądra poduszka” autorstwa L.J.Kerna),

    * Karolina Neumann („Dziurki w serze” autorstwa W. Chotomskiej),

    * Kornelia Kordek („Miss Stonoga” autorstwa A. Frączek),

    * Franciszek Fydrych („Paweł i Gaweł” autorstwa A. Fredro).

     

    Pod kierunkiem p. Oli, nasi reprezentanci przygotowywali się solidnie od dwóch tygodni. Podczas konkursu wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności. Komisja poddała ocenie interpretację utworu, estetykę mówienia, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Wyłonienie zwycięzców było z pewnością niełatwym zadaniem. Cała nasza „piątka” wypadła znakomicie. Kornelia Kordek zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, a Franek Fydrych zdobył zasłużone wyróżnienie. Kornelia będzie reprezentowała naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się już 7 maja w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Serdecznie gratulujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Woźnice 11A
    11-730 Mikołajki
  • 87 4213507

Galeria zdjęć