Nawigacja

Sobota 19.04.2025

liczba odwiedzin: 254321
  • Wrzesień 39

    5 lutego 2020r. gościliśmy w szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto z programem „Wrzesień 39 czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. Aktorzy omówili sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim oraz zaprezentowali z udziałem naszych uczniów polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowego i podoficera), ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, musztrę i sprzęt wojskowy. Podczas pokazu używano bezpiecznych replik broni.

    Jak zawsze spotkanie z „żywą lekcją historii” bardzo podobało się uczniom, którzy chętnie zgłaszali się do udziału w rekonstrukcji, a także zadawali mnóstwo pytań. Po prezentacji wszyscy chętni mogli obejrzeć zgromadzone eksponaty-repliki. Zaprezentowany program z okazji 80-tej rocznicy wybuchu wojny, przybliżył uczniom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego u kresu II Rzeczpospolitej.

  • Psiakość

    4 lutego 2020r. obejrzeliśmy spektakl internetowy transmitowany z Olsztyńskiego Teatru Lalek pt. „Psiakość”. Spektakl w reżyserii Marioli Ordak – Świątkiewicz to ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu.

    Pewnego dnia pies o osobliwym imieniu Psiakość, pozostawiony w lesie podczas grzybobrania, spotyka kilku leśnych mieszkańców. Dzik, który zna las doskonale, uświadamia przybyszowi, że wiosną grzyby przecież nie rosną. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie? Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami rodzi się szczera przyjaźń, a może nawet głębsze uczucie? Podczas wspólnej wędrówki Psiakość i Wilczka spotykają wiele nietuzinkowych postaci.

    Spektakl bardzo nam się podobał. Po raz pierwszy skorzystaliśmy z Internetowego Teatru TVP  dla Szkół i mamy nadzieję, że nie był to jedyny raz. Wykorzystaliśmy do projekcji monitor dotykowy, zakupiony w ramach programu Aktywna Tablica.

  • Najpopularniejszy Sportowiec oraz Najpopularniejsza Drużyna 2019 - Rusza Głosowanie!

    Od 25.01.2020 r. do 23.02.2020 r. godz. 23:59 odbędzie się głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca i Najpopularniejszą Drużynę Gminy Mikołajki 2019.

    Organizatorami plebiscytu są: Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach oraz Centrum  Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach.

    Plebiscyt organizowany jest dla dzieci i młodzieży do 18 lat.

    SPOSÓB GŁOSOWANIA: Aby oddać głos należy wysłać SMS-a na numer  4321 o treści: PS.xx lub DR.xxgdzie XX to numer kandydata lub drużyny. Przykładowa treść wiadomości SMS powinna brzmieć następująco:  PS.07 lub DR.07. Uczestnik z jednego numeru telefonicznego może wysłać maksymalnie 4 głosy na jednego kandydata

    Imiona i nazwiska kandydatów oraz drużyn wraz z opisem można znaleźć na stronach internetowych:

    - www.mikolajki.pl ,

    - www.ckklobuk.pl,

    - www.mikolajki24.com,                                                                                                                                      

  • Bezpieczne ferie

    17 stycznia 2020r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z dzielnicowym  Komisariatu Mikołajskiego sierż. szt.Adrianem Górskim i ratownikami WOPR, którzy przypomnieli zasady bezpiecznych zabaw i kontaktów z nieznajomymi. Ratownicy pokazali uczniom sprzęt, którego używają podczas ratowania ludzi lub zwierząt na zamarzniętych akwenach wodnych. Dzieci utrwaliły także numery alarmowe i zasady resuscytacji.

    Dziękujemy za lekcję bezpieczeństwa.

  • 28. Finał WOŚP

    W niedzielę 12 stycznia 2020r. od godziny 16.00 uczestniczyliśmy w finale WOŚP, który odbywał się w Centrum Kultury Kłobuk w Mikołajkach. Nasi uczniowie z koła tanecznego zaprezentowali dwa nowe tańce, przygotowane przez panią Alinę Karpienko – Taniec kapeluszy i Taniec z sercami do piosenki K. Krawczyka „ Życia mała garść”. Natomiast uczniowie klasy V pod kierownictwem pani Aleksandry Doda zaśpiewali piosenki „Skrzypi wóz” oraz „We wish you a Merry Christmas” i przedstawili projekt Cups. Występ artystyczny był udany, nasi artyści otrzymali gromkie brawa, a od organizatorów małe upominki. Pani dyrektor Gizela Fiedorowicz przekazała sztabowi Orkiestry 120,00 zł, które zebrali w szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Także nasi rodzice dołożyli swoje cegiełki do finału w postaci pysznych ciast. Dziękujemy!

  • Jak Felek uzależnienia przezwyciężył

    9 stycznia 2020r. gościliśmy aktorów teatru Magik z Białegostoku z przedstawieniem profilaktycznym „Jak Felek uzależnienia przezwyciężył”. Główny bohater Felek borykał się z problemem zbyt długiego siedzenia przy komputerze i objadania się niezdrową żywnością. Przez to popada w poważne problemy zdrowotne, staje się otyły, psuje mu się wzrok, a przez swoje zachowanie traci przyjaciół. Dzięki siostrze zrozumiał swoje błędy i zmienił tryb życia. Zaczął zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, odzyskał przyjaciół.

    Spotkanie uwrażliwiło dzieci na zagrożenia płynące ze świata wirtualnego oraz pokazało skutki nadmiernego korzystania z Internetu oraz prowadzenia niezdrowego stylu życia.

    Pamiętajmy, by z nowinek technologicznych korzystać z umiarem!

  • Świąteczne życzenia

  • „W blasku świeczek na choince”

    Dnia 16.12.2019 i 17.12.2019 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice uczniowie klas V – VIII prezentowali czytanie utworów w ramach konkursu pięknego czytania pod hasłem „W blasku świeczek na choince”.

     Konkurs adresowany był do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach z klas V – VIII.

    Zadaniem każdego uczestnika było własnoręczne wpisanie się na „Listę uczestników” będącą deklaracją uczestnictwa w konkursie, przygotowanie, nie dłuższego niż 3 minuty, pięknego czytania utworu o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia lub tematyce zimowej oraz zgłoszenie się do biblioteki w terminie prezentacji utworu wyznaczonym przez organizatorów.

    W dniach 16.12.2019 i 17.12.2019 w Bibliotece Publiczno – Szkolnej filii Woźnice uczniowie klas V – VIII prezentowali czytanie utworów w ramach konkursu pięknego czytania pod hasłem „W blasku świeczek na choince”.

     Konkurs adresowany był do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach z klas V – VIII.

    Zadaniem każdego uczestnika było własnoręczne wpisanie się na „Listę uczestników” będącą deklaracją uczestnictwa w konkursie, przygotowanie, nie dłuższego niż 3 minuty, pięknego czytania utworu o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia lub tematyce zimowej oraz zgłoszenie się do biblioteki w terminie prezentacji utworu wyznaczonym przez organizatorów.

     Powołana Komisja Konkursowa oceniała: dobór repertuaru, poprawność i płynność czytania oraz wyraz artystyczny.

    Konkurs podzielony był na II Kategorie wiekowe: I Kategoria – uczniowie klas V – VI i II Kategoria – uczniowie klas VII – VIII.

    ZWYCIĘZCY KATEGORIA I:

    I miejsce – Kornelia Kordek – klasa VI

    II miejsce – Antonina Tytko – klasa V

    III miejsce – Franciszek Fydrych – klasa VI

    Wyróżnienie – Michał Stolarczyk – klasa V

    W kategorii I udział w konkursie wzięło łącznie 9 uczniów

    ZWYCIĘZCY Kategoria II:

    Wyróżnienie – Martyna Neumann klasa VIII

    W Kategorii II udział w konkursie wzięło 3 uczniów

    Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe długopisy.

    Udział w konkursie wzięło łącznie 12 uczniów.

    Organizatorami konkursu były Anna Ciszewska,  bibliotekarka z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filia Woźnice oraz Aleksandra Doda, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach

     

  • Kolorowe dni

    Za nami kolejne z comiesięcznych kolorowych dni, których obchody zainicjowała członkini Samorządu Uczniowskiego - Martynka Neumann. W grudniu był to Dzień Zielony, a w styczniu Dzień Niebieski. Przypominamy, że ideą akcji jest zgromadzenie "kolorowych" zdjęć z każdego miesiąca. Aktywni uczestnicy akcji organizowanych przez SU zostaną na koniec roku szkolnego nagrodzeni małą, słodką niespodzianką. Zachęcamy do uczestnictwa!

  • Wyjazd do Schroniska Zwierząt w Pudwądach

    12 grudnia przedstawiciele naszej szkolnej społeczności wyjechali wraz z p. Olą do Schroniska Zwierząt w Pudwągach. Od miesiąca gromadziliśmy karmę suchą i mokrą dla kotów i psów, obroże, zabawki i przysmaki. Najaktywniejsi darczyńcy zbierali pieczątki, potwierdzające ich zaangażowanie w akcję. Na wycieczkę pojechały osoby z największą ilością pieczątek. Niektórzy w schronisku byli po raz pierwszy. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc zwierzaczkom.

  • Mikołajki w Mikołajkach

    W niedzielę 8 grudnia 2019r. uczestniczyliśmy w imprezie środowiskowej Mikołajki w Mikołajkach. Na scenie centrum Kultury Kłobuk wystąpili uczniowie gminnych szkół. Nasi uczniowie zaprezentowali się w tańcach – Taniec kapeluszy i Taniec z sercami do piosenki

    K. Krawczyka „Życia mała garść” oraz piosenkach „Skrzypi wóz” i „We wish you a Merry Christmas”. Zainteresowanie wzbudził projekt Cups – zabawy kubeczkami w rytm muzyki. Program artystyczny przygotowały panie Alina Karpienko i Aleksandra Doda. Rodzice dostarczyli ciasta do kawiarenki i dowieźli dzieci na występy. W czasie imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji – grilla, fotobudki, kina oraz zakupić ozdoby świąteczne na kiermaszu. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały paczki świąteczne. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc.

  • Akcja – Pokaż buty, czyli Św. Mikołaj odwiedza naszą szkołę

    Tak jak rok temu, dokładnie 6 grudnia (w kalendarzowe Mikołajki) naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Na jednej z pierwszych lekcji, uczniowie przygotowali swoje buty, ustawiając je w rządku. Przed długą przerwą, Mikołaj wraz ze swoimi niezawodnymi pomocnikami, w postaci przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego, niepostrzeżenie wyposażył wszystkie buty w słodkie niespodzianki. Gdy zabrzmiały trzy dzwonki, oznajmiające kolejną przerwę nastąpiło wielkie, ale jakże przyjemne zdziwienie. Wszystkie buty bowiem były wypełnione po brzegi łakociami. Słodkości zostały ufundowane przez naszych corocznych gości z fundacji Freunde Masurens. Akcja została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.


  • Dyskoteka andrzejkowa

    Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Oli zorganizował szkolne Andrzejki, które odbyły się 28 listopada. Kilka dni wcześniej reprezentantki naszej szkolnej społeczności- Zosia i Oliwia zbierały od wszystkich chętnych uczestników pieniążki na tzw. „składkę”. Za uzbieraną kwotę udało się zakupić przekąski, słodkości oraz napoje. Część funduszy została przeznaczona na nagrody w  konkurencjach oraz cele SU. Wszyscy uczniowie niesamowicie zaangażowali się w organizację imprezy. Niektórzy przynieśli balony, inni przygotowali dekoracje lub ciekawe wróżby. Podczas imprezy wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki. Nie zabrakło zabaw, które uczniowie lubią najbardziej: Gorące krzesło, Limbo, Taniec z balonami, Pociąg, Pudełko z niespodzianką. Przede wszystkim (w myśl tradycji andrzejkowej) można było zajrzeć do „Salonika wróżb” i poznać swoją przyszłość. To było bardzo wesołe popołudnie!

  • Dzień Praw Dziecka i Tolerancji

    20 listopada w Szkole Podstawowej w Woźnicach odbył się Dzień Praw Dziecka i Tolerancji. Dzieci zostały zapoznane z Konwencją Praw Dziecka oraz historią jej powstania. Samorząd Uczniowski przygotował  przedstawienie i małe formy artystyczne m.in. scenki, prezentujące prawa dziecka; teatrzyk kukiełkowy oraz bajkę pt. "Brzydkie Kaczątko" poruszającą problem nietolerancji. Zaprezentowano uczniom filmiki zawiązane z rocznicą uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, proponowane przez UNICEF jako materiały dydaktyczne do wykorzystania w szkole. Każda klasa przygotowała niebieski akcent wyróżniający ich w pochodzie np. czapeczki, szarfy, niebieskie korony. Całość wydarzenia zakończona została przemarszem w stronę wiejskiego placu zabaw, który został uświetniony przez niebieskie balony oraz piosenki o prawach dziecka, odtwarzane za pomocą bezprzewodowego głośnika. 

  • Wycieczka do Fabryki Bombek w Kętrzynie

    13 listopada 2019 r. uczniowie klasy I, II oraz V naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Fabryki Bombek w Kętrzynie.

    Po starej fabryce dzieci oprowadzał Elf. Na początek pokazał im technologię wytwarzania bombek o różnych kształtach i rozmiarach. Uczniowie sami mogli spróbować wydmuchać własną bombkę.

    Następnym etapem było malowanie bombek. Tu dzieci mogły wykazać się pomysłowością. Uczniowie otrzymali po dwie szklane bombki, na które  pędzlami nanosili klej tworząc różne wzorki, a następnie obsypywali je różnymi kolorami brokatu. W specjalnej maszynie mogli tworzyć sobie czerwone pluszowe bombki.

    W czasie, gdy prace pozostawione zostały do wyschnięcia, dzieci wraz z Elfem zwiedziły muzeum bombek, które mieści się na piętrze fabryki. Dzieciom trudno było wybrać  jedną najpiękniejszą wystawę. Jedne wybrały karetę z bombkami faberze, inne królową lodu - Elzę, a jeszcze inne wystawę bombek laleczek.

    Odwiedziliśmy także Konsulat  Św. Mikołaja, gdzie dzieci na specjalnym papierze pisały listy do Mikołaja.

    Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

    Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń.

  • #SzkołaDoHymnu

     

    Dnia 8 listopada, zaproszeni przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży RP, przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu!": polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Jesteśmy dumni z bycia Polakami! 

  • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

    8 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Woźnicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy drugiej. Uczniowie w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę.

    To była dla wszystkich ważna lekcja patriotyzmu i historii.

  • Kolorowy dzień

    7 listopada obchodziliśmy pierwszy z comiesięcznych kolorowych dni, których obchody zainicjowała członkini Samorządu Uczniowskiego - Martynka Neumann. W listopadzie przyszliśmy do szkoły ubrani na czerwono. Ideą akcji jest zgromadzenie "kolorowych" zdjęć z każdego miesiąca. Aktywni uczestnicy akcji organizowanych przez SU zostaną na koniec roku szkolnego nagrodzeni małą, słodką niespodzianką. Zachęcamy do uczestnictwa!

  • "Opowieści z Narnii"

                              28 października 2019 roku uczniowie klasy I, II oraz V wyjechali do Centrum Kultury „Zodiak” w Mrągowie, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Opowieści z Narnii”.

                    Dzieci oglądając spektakl dowiedziały się, że Narnia to kraina pełna czarów, zwierząt przemawiających ludzkim głosem i pole walki dobra ze złem. Przejście do tego świata przepadkiem odnajduje czwórka rodzeństwa: Łucja, Edmund, Zuzanna i Piotr. Poprzez na pozór zwykłą szafę przedostają się do tej wyjątkowej krainy, w której mają pokonać okrutną królową, nazywaną Białą Czarownicą. Podczas niebezpiecznej i pełnej przygód drogi, młodzi ludzie uczą się odróżniania dobra od zła. Poznają czym jest odpowiedzialność, zaufanie i przyjaźń.

                    Spektakl wzbogacony został przez wspaniałe efekty specjalne: grę świateł, zasłony dymne, efekty dźwiękowe.

                    Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone.

  • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

    25 października odbyła się w naszej szkole Uroczystość Ślubowania Uczniów Klasy Pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciel Urzędu Miasta Mikołajki ;  radny naszego okręgu- pan Wojciech Brodowski, nauczyciele , rodzice uczniów klasy pierwszej, uczniowie.   Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Gizela Fiedorowicz.

    Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz  zatańczenie pięknego poloneza,który wzbudził najwięcej emocji i wzruszenia. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

    Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej  w Woźnicach. Dowodem były akty pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne wręczone przez panią dyrektor.

    Najmłodsi otrzymali wspaniałe prezenty przygotowane przez uczniów klasy drugiej, Samorząd Uczniowski oraz zaproszonych gości. Pierwszakom ciężko było utrzymać w rękach tyle niespodzianek.

    Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

         Wychowawca: Alina Karpienko

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Szkoła Podstawowa w Woźnicach
    Woźnice 11A
    11-730 Mikołajki
  • 87 4213507

Galeria zdjęć